Тофу - це соєвий сир, відомий з давніх часів і прийшов в японську кухню з Китаю.
Тофу готують з соєвих бобів/cauldronfoods.com

Який буває тофу

Тофу буває двох видів: м'який і твердий. Для приготування супів краще використовувати м'які сорти тофу. Твердий тофу простіше обробляти, він більш універсальний. З консистенцією продукту безпосередньо пов'язане вміст білка. Щільний і менш вологий сир містить більше протеїнів.

Зберігання тофу

Тофу - ніжний продукт і повинен зберігатися при температурі 5-6 ° С. Термін зберігання - кілька тижнів. Для збереження свіжості і захисту від сторонніх запахів слід зберігати тофу в прохолодній воді, яку потрібно міняти два рази на день.

Тофу - способи обробки

Тофу можна вживати в їжу в без всякої термічної обробки. Японські кухарі обсмажують і запікають цей продукт. Тофу додають в супи, маринують і коптять.

Харчова цінність тофу

Тофу - корисний продукт, який добре підходить для приготування дієтичних, низькокалорійних страв. У Японії з тофу роблять дитяче харчування. У продукті міститься значна кількість мікроелементів і вітамінів групи В, він допомагає знизити рівень холестерину.

Ще трохи про тофу

Тофу виробляють із соєвих бобів, які спочатку варять і подрібнюють, потім вийшло соєве молоко сепарують і створаживается за допомогою коагулянту. Теплу соєву масу поміщають на кілька годин у форми, а потім в бак з водою для подальшого охолодження. У воді тофу стає твердіше.


Дно форм, в які поміщають тофу, застеляють бавовняною тканиною: вона утримує тофу, але пропускає воду. На боках у зроблених цим способом шматків тофу часто видно характерний відбиток тканини. Такий тофу називається звичайним, чи момен-госі (тобто тофу, проціджений через бавовна), на відміну від більш ніжного і м'якого кину-госі (процеженного через шовк), що продається на Заході під назвою шовковистого тофу. Кину-госі роблять з більш густого молока і не віджимають з нього воду. Як момен-госі, так і кину-госі мають кремово-білий колір.

У продажу буває також злегка підсмажену тофу, званий яки-дофу, який використовується головним чином для приготування рагу. М'якоть соєвих бобів, що залишається після відділення соєвого молока - окара -також не пропадає. Її використовують в овочевих стравах.

Аромат і смак

З точки зору японців, лише дуже мала частина тофу, який продається за межами Японії, має право називатися справжнім тофу

Тофу. Застосування в японській кухні

Свіжий тофу, особливо шовковистий, найкраще їсти в натуральному вигляді, гарячим або холодним, з соєвим соусом, рубаним зеленою цибулею (шалотом) і тертим імбиром або додавати його в супи . Більш твердий бавовняний тофу краще підходить для страв, що вимагають теплової обробки, таких як ашедасі-дофу (смажений тофу в соусі з бульйону дасі) і стейки з тофу. Крім того, тофу готують з овочами, рибою, м'ясом, а також використовують для приготування білої заправки для салатів.