Для того щоб, активно працювала розумова функція нашого мозку, людині необхідно час від часу потрапляти в стресові ситуації, стверджують фахівці. Адже потрапляючи в стан стресу непідготовленим організмом - у ньому можуть початися часткові збої в роботі деяких систем і органів, а мозок може потрапити в стан шоку, і відмовиться працювати над рішеннями поставлених завдань.

Як підвищити активність мозку?

Це пояснюється незвично високим вмістом в крові такого гормону, як адреналін. Який відчуває людина в стані стресу. Стрес - це необов'язково негативні переживання, стрес - це будь-яка ситуація, що супроводжується високим емоційним наповненням. Це може бути і різка зміна кліматичного поясу, коли організм людини намагається перебудуватися під особливості нової місцевості, а мозок починає повільно адаптуватися в нових умовах життя і новому оточенні.

Під час таких серйозних випробувань для центральної нервової системи, людина може відчувати такі симптоми як, втома, розбитість, погіршення сну, постійне відчуття тривоги, проблеми з пам'яттю і кмітливістю, синдромом головного болю або запаморочення, стрибками артеріального тиску і сильним серцебиттям.


Щоб запобігти всі ці неприємні відчуття, потрібно підтримувати гарний стан головного мозку і центральної нервової системи. Потрібно мати міцний здорової сон - не менше 8-ми годин на добу, харчуватися їжею з високим вмістом вітамінів і мінералів, які сприяють роботі цих систем. А які це вітаміни, ми зараз обговоримо.

Одним з найважливіших вітамінів для мозку, є вітамін С або як її ще називають - аскорбінова кислота. Вона є потужним антиоксидантом, який піклується про здоров'я нервової системи, бере участь у розвитку нервових клітин і нейромедіаторів, стимулює роботу мозкової діяльності і гальмує її передчасне старіння.

Так само в роботі мозку і нервової системи беруть участь такі вітаміни як вітамін А і вітамін Е. Вітамін А захищає стінки нервових клітин від руйнування вільними радикалами. А вітамін Е сприяє якісному оновленню і росту клітин головного мозку.

Вітаміни групи В, допомагають у роботі нервової системи, покращують пам'ять, постачають мозок необхідною кількістю кисню і підтримують молодість центральної нервової системи.