Спина - одна з найбільш уразливих для болю частин людського тіла .. Особливо болі в спині турбують людей з малорухливим способом життя, а також у тих, хто дотримується принципів неправильного харчування. Найчастіше ці болі з'являються і в не особливо літньому віці.

Однак, хронічні болі в спині - ще не вирок, в цьому випадку не варто відмовлятися від фізичної активності, вважаючи, що вправи лише погіршать больові відчуття. Швидше навпаки, заняття фізичними вправами допоможуть злегка розвантажити м'язовий корсет, а заодно позбавити від значної частини больових відчуттів ...

Австралійські фахівці-медики Університету Альберти провели обстеження, для яких були відібрані 350 осіб різної статі, що скаржаться на хронічний біль у спині. Після проведення опитування було з'ясовано, що та частина з відібраного контингенту, яка не рідше чотирьох разів на тиждень займається фізкультурою, скаржиться на болі в спині більш ніж на чверть рідше, а також дані люди мають ризик отримання інвалідності на 36% менше, ніж представники тієї групи, яка практично не вживає ніяких фізичних тренувань.

Також було з'ясовано, що ті, хто відвідував спортзал нерегулярно - два-три рази на тиждень - показали результати, практично рівні тим, хто взагалі не відвідує спортзал.


І в тих, і в інших позитивної динаміки не спостерігалося. Це говорить про те, що лише регулярні тренування можуть приносити будь-якої помітний ефект.

Висновком з усього цього дослідження може служити те, що незалежно від стану здоров'я, необхідно регулярно займатися фізичними вправами для того, щоб відчувати себе здоровіше. А люди, які не займаються фізкультурою, або займаються їй нерегулярно, однаковою мірою лише посилюють своє критичний стан ...

Щоб бути здоровим - необхідно бути активним!