Мами першокласників дуже часто з жахом помічають, що їхні малюки геть позбавлені такої якості, як вроджена грамотність. Дійсно, подібним талантом можуть похвалитися далеко не всі діти, але це зовсім не означає, що до кінця свого життя вони приречені робити по три помилки в кожному слові.

Навчити дитину "відчувати" мову зовсім не складно. Головне - вчасно звернути увагу на проблему та вжити невідкладних заходів.

Якщо процес пустити на самоплив, розраховуючи на те, що вчителі зможуть прищепити вашому чаду любов до "великого і могутнього", то можете не сумніватися - навіть у старших класах підліток буде ігнорувати існуючі норми граматики.

Про те, як навчити дитину правильно писати, сьогодні розповість сайт для мам.

Велика сила импринтинга

Ми вже писали про те, як визначити, чи готова дитина до школи.

Однак саме на цьому етапі відбувається закладка перших навичок правопису, які згодом витравити з підсвідомості малюка вкрай складно. Навіть якщо до 5-6 років діти повністю освоюють алфавіт і вміють самостійно складати слова, це ще не означає, що вони застраховані від помилок.

За грамотність будь-якої людини, в першу чергу, відповідає таке поняття, як імпринтинг - правильне сприйняття слів. Тому перед тим, як навчити дитину правильно писати, належить виконати величезну роботу над собою.

Якщо ви займаєтеся з малюком регулярно, то повинні знати, що на уроках правопису потрібно максимально чітко і правильно вимовляти слова . Тільки в цьому випадку можна розраховувати на те, що малюк навчиться відтворювати їх на папері без помилок, орієнтуючись на власну слухове сприйняття.

Згодом цього правила потрібно буде дотримуватися і в повсякденному житті, якщо не хочете, щоб ваш малюк "радував" вчительку такими лінгвістичними перлами, як "од тубарету", "маянес" або ж "малако".

Читання - запорука грамотності дитини

Якщо ви не знаєте, як навчити дитину правильно писати, для початку пристрастився його до читання. Зрозуміло, що в століття високих технологій, коли в кожному будинку є комп'ютер і телевізор, змусити малюка взяти в руки книгу досить складно.

Тим не менш, це один з небагатьох способів подолання хронічної безграмотності. Але тільки в тому випадку, якщо ваш малюк відноситься до того типу людей, які звикли сприймати інформацію візуально.

Доведено, що чим більше часу такі діти проводять з книжкою в руках, тим менше помилок вони роблять при написанні навіть дуже складних слів. Адже навіть в екстреній ситуації, коли, наприклад, мова йде про шкільному диктанті, підсвідомість буде послужливо підказувати малюкові правильні відповіді.

Однак перед тим, як навчити дитину правильно писати таким нехитрим способом, потрібно зацікавити його літературою.


Вибирайте для чада книги, які здатні справити на нього найбільш сильне емоційне враження.

Причому користуйтеся методом розумного обмеження, навмисне перериваючи малюка на читанні в найцікавішому місці. Адже немає більш потужного стимулу, ніж бажання скоріше дізнатися, чим же закінчилися пригоди улюблених героїв!

Як навчити дитину правильно писати: від читання до відтворення тексту

Після того, як ваш малюк звик до читання, потрібно поступово переключити його на менш приємне, але досить корисне заняття, яке полягає в переписуванні текстів. Такі вправи сприяють не тільки розвитку пам'яті, але й допомагають завчити найбільш складні слова.

Ви будете приємно здивовані тим, що грамотність закладається ще й на рівні дрібної моторики, коли рука мимоволі виводить потрібне слово без помилок ще до того, як свідомість на нього реагує.

Найкраще давати дитині списувати невеликі тексти з цікавою сюжетною лінією і закінченою думкою.

Однак, якщо ви не знаєте, як швидко навчити дитину правильно писати, то рекомендує обов'язково доповнювати такі заняття диктантами . Чергуючи вправи, за кілька тижнів можна позбавити малюка від хронічної безграмотності, заклавши основи для успішного вивчення не тільки російського, а й будь-яких інших мов.

Робота над помилками

Якщо момент упущений, і ваша дитина семимильними кроками перетворюється в лінгвістичного нездари, то в цьому випадку доведеться вживати екстрених заходів. Перед тим, як навчити дитину правильно писати, слід обзавестися орфографічним словником і - терпінням.

Для першого заняття достатньо буде вибрати 10-15 нескладних слів, які слід чітко продиктувати малюкові і попросити відтворити їх на папері без помилок. За слова, написані правильно, необхідно заохочувати чадо смаколиками, походом в кіно або ж можливістю провести зайві півгодини біля комп'ютера. Але за умови, що до наступного уроку він обов'язково вивчить ті слова, в яких припустився помилки.

Поступово разом з дитиною ви зможете простудіювати весь орфографічний словник і прищепити йому грамотність на рівні рефлексів.

Однак у цьому випадку, задаючись питанням про те, як навчити дитину правильно писати, слід бути готовим до того, що просте запам'ятовування слів - лише одна зі складових успіху. Важливо ще пояснити малюкові правила їх правопису . Адже навіть при ідеальній пам'яті вивчити весь словник від корки до корки неможливо.

А використовувати логіку для того, щоб уникати помилок, під силу навіть першокласнику.