Трапляються такі ситуації, коли жінка залишається одна, з дитиною на руках. На жаль, у наш час, це не таке вже й рідкісне явище. Звичайно ж, дитина в цій ситуації отримує психологічну травму, яку так важко буває залікувати. Особливо складно доводиться малюкові, коли на горизонті з'являється новий тато.

Як же зробити так, щоб дитина прийняла нового батька? Хто повинен постаратися згладити всі кути і зробити все можливе, щоб всі члени нової утворилася сім'ї були щасливі? Мама, новий тато чи сам малюк? Звичайно ж, головним "примирителем" в таких випадках завжди виступає мама, їй перепадає нелегка роль у налагодженні відносин між дитиною і новим татом. Мама повинна залишатися люблячою матір'ю і в той же час бути коханою жінкою. У тому, наскільки це можливо здійснити спробує розібратися сайт для мам.

Як здружити нового тата і дитини

Універсальних правил, звичайно, не знайти. Адже в кожній ситуації має бути своє індивідуальне рішення. Але дещо можна продумати і постаратися зробити для того, щоб дитині було легше прийняти нового папу, а новому члену сім'ї було б легше в неї адаптуватися.

Підготовка

Не варто відкладати знайомство малюка з новим папою до того моменту, коли він уже переїде жити до вас. Не кладіть дитину перед фактом, мовляв, у нас буде жити в будинку чужий дядько. Адже саме таким і буде його сприймати ваша дитина. Так Так. Саме, як чужого дядька. Адже відразу татом ніхто його називати не стане, навіть, якщо ви будете сильно цього хотіти.

Постарайтеся, так, щоб це не було нав'язливим знайомством. Підіть разом в кафе, кіно чи парк. Постарайтеся, щоб у малюка залишилися тільки приємні спогади про цю зустріч. Через деякий час можете запросити свого обранця в гості, але постарайтеся попередити про це дитини заздалегідь.

Допомога

Дуже важливо, щоб ви, як мати і як улюблена жінка, допомогли дитині і новому татові краще зрозуміти один одного. Розкажіть вашому обранцеві про інтереси малюка, про його характер. Нехай, коли він вирішить подарувати йому подарунок, це не буде стандартна іграшка, натякніть чоловікові про те, про що дитина давно мріяв. Це допоможе розтопити лід при знайомстві.

Дитині теж допоможіть дізнатися більше про майбутнє члені сім'ї: опишіть його так, щоб дитина зрозуміла, що вам ця людина доріг.

Вичікування

Не форсуйте події, не нав'язуйте спілкування. Нехай спілкування нового тата і малюка відбувається природним чином. Якщо в якусь хвилину ваша дитина відмовиться йти на зближення, що не підштовхуйте його.


Проявіть терпіння, і все налагодиться саме собою. Те ж стосується і вашого теперішнього чоловіка. Нехай він постарається не нав'язуватися дитині і не диктувати йому свої нові правила, лише переступивши поріг вашої квартири. Так можна тільки відлякати дитини.

Один на один

Коли знайомство вже відбулося, і малюк трохи звик до нового знайомого, спробуйте залишити їх наодинці. Нехай вони трохи поспілкуються без вас. Це дозволить дитині легше відкритися і довіритися новому татові.

Три - не два

На перших порах намагайтеся не допускати таких ситуацій, коли ви з новим чоловіком кудись йдете без малюка, він може подумати, що ви його проміняли на дядю. Зрозуміло, що вам хочеться сходити з коханою людиною і в ресторан, і в кіно, і на танці, можливо. Тобто, в ті місця, куди малюка з собою не візьмеш. Потерпіть трохи з цим, не дайте малюкові відчути себе зрадженим. З часом він навчиться вас ділити з новим татом. А поки дайте йому відчути, що у вашому з ним маленькому світі майже.

Розуміння

Поставтеся з розумінням, якщо дитина спочатку сприймає нового папу в багнети. Він адже звик жити зі своїм рідним батьком і вами, а тут ситуація вже двічі змінилася. Спочатку зник тато, а тепер і маму хоче забрати "чужий дядько". Дайте дитині розібратися зі своїми почуттями самому, лише м'яко направляючи його. Не поспішайте карати малюка, якщо він проявляє агресію до вітчима. Адже йому теж доводиться чимось поступатися. Адже навіть такі, на перший погляд, дрібниці, як зайнята вранці ванна або шум електричної бритви, який заважає малюкові спати, можуть сприйматися дитиною як непередбачені труднощі, що виникли саме з приходом нового папи.

Порівняння

Ні в якому разі не порівнюйте нового папу з рідним батьком дитини. Це може тільки налаштувати дитину проти вашого нового чоловіка.

Дядько не тато

Якщо дитина ще зовсім маленький, йому може і легше буде назвати вашого нового чоловіка татом, але дітей постарше можна змушувати називати дядю "татом". Деякі психологи рекомендують у таких випадках, щоб. Так буде простіше і дитині, і вам.

Пам'ятайте, що дитина, яким маленьким він не був, вже багато чого розуміє. І завжди бажає, щоб його матусі було добре. Якщо ви зможете доступно йому пояснити, що у вас є улюблений чоловік, який жодним чином не стане на шляху між вами і малюком, малюк зможе це зрозуміти. Дайте йому час, і тоді поняття "новий тато" не буде таким страшним для дитини.