Галітоз - це коли з рота досить неприємно пахне. Таке захворювання зустрічається досить часто. Причому не тільки у дорослих, а й у дітей. Ми поговоримо сьогодні про таку важливу для мам проблемі, як запах у дитини з рота.

У малюків він може з'явитися в будь-якому віці . Неприємно пахнути з рота може так само і у немовлят, про що ми вже тут писали. Цього разу сайт для мам розповість, через що виникає ця проблема у дітей більш старшого віку.

Чомусь проблемі неприємного запаху з рота в наш час не приділяють належної уваги . А даремно! У позаминулому столітті такий симптом міг розповісти лікареві багато і про саму хворобу, і про способи її лікування.

Проте в паніку впадати не варто.

Для початку розберіться, чому виник запах з рота у дитини. Що послужило причиною?

Причини виникнення запаху у здорових дітей

У здорових дітей досить часто буває несвіже дихання. Ось причини, які можуть його спровокувати:

 • Сильно пахне їжа. Це може бути сир, цибуля, часник, капуста і т.д.;
 • Неправильне, погано збалансоване харчування. Присутність у їжі у великих кількостях білкових продуктів, а також продуктів з підвищеним вмістом вуглеводів, призводить до розладу травлення і запаху;
 • Сухість у роті, наприклад, від хвилювання;
 • Недостатнє дотримання гігієни ротової порожнини;
 • Їжа з великим вмістом цукру. Через неї збільшується зростання бактерій в роті.

Як впоратися з запахом

З причинами запаху у дитини з рота, перерахованими вище, легко впоратися. Сайт дасть вам для цього певні рекомендації, дотримуючись яких можна позбавити дитину від запаху з рота буквально за пару днів.

Для початку зменшите кількість споживаних малюком солодощів. Цукор при відсутності алергії можна замінити на мед. Збільште в раціоні кількість порцій свіжих овочів і фруктів.

Нехай дитина щодня з'їдає по одному яблуку або моркви.

Крім нормалізації раціону необхідно доглядати за порожниною дитячого ротика. Проконтролюйте регулярність чищення зубів. Можна спробувати прополоскати рот настоями трав, таких як ромашка або календула.

Дуже важливо, щоб дитина випивав достатню кількість рідини щодня, щоб уникнути пересихання в роті.

При дотриманні цих правил запах з рота у дитини зникне.

Запах як симптом хвороби

На жаль, галитоз може також виникнути через хворобу. Тому, якщо ви виконали всі рекомендації, а запах все одно присутній, то потрібно звертатися до лікаря.

Якщо є дивний, незвичний запах з рота у дитини, рекомендується також звернутися до лікарні .


До таких незвичайних запахів відносяться:

 • Кислотний запах

Цей запах свідчить про підвищенні в шлунку кислотності, а також про можливе викиді шлункового соку в стравохід. Додатковими симптомами таких захворювань є періодичні болі під ложечкою і печія.

 • Сірководневий запах

З'являється при різних запаленнях шлунку, наприклад, гастриті або виразковій хворобі. Під час цих захворювань, крім запаху, присутній відрижка.

 • Запах гнилі

Може з'явитися при будь-яких проблемах зі стравоходом, а також є симптомом запалення шлунка і зниженій кислотності.

Ще запах з рота у дитини, що нагадує гниль, може бути одним із симптомів різних захворювань порожнини рота. Наприклад, ангіни, фарингіту , стоматиту, карієсу, запалення ясен.

 • Аміачний запах

Свідчить про серйозні захворювання нирок і ниркової недостатності. Причому чим сильніше запах, тим серйозніше захворювання. Виникає цей запах внаслідок того, що організм не може правильно і повністю вивести продукти життєдіяльності.

 • ацетонові запах

Різкий запах ацетону з рота у дитини - привід для негайного звернення до лікаря. Адже він свідчить про серйозні проблеми зі здоров'ям. Такий "аромат" є одним з найперших симптомів при цукровому діабеті. При зниженні рівня спеціального гормону інсуліну в людському організмі порушується вуглеводний обмін. Він і призводить до появи запаху.

Ще одне, не менш серйозне захворювання, при якому є запах ацетону з рота у дитини, називається ацетонемічний синдром. Він може з'явитися у дітей в будь-якому віці. Проявляється епізодами блювоти і присутністю чітко вираженого запаху ацетону в сечі дитини і при диханні.

 • Солодкий запах, що нагадує запах сирої печінки

Виникає при проблемах з печінкою. Цей орган важливий для правильної роботи організму, оскільки бере участь в життєво необхідних процесах. Запах може з'явитися як наслідок цирозу або гепатиту.

Організм дитини ще не захищений належним чином і більше схильний до негативних впливів. Тому, якщо ви помітили дивний запах з рота у дитини, не намагайтеся самі знайти причину і тим більше не займайтеся самолікуванням. Негайно звертайтеся до лікаря!

Нехай ваші дітки будуть завжди здорові!