Сайт для мам сьогодні розповість про те, який матрац для дитини краще купувати, щоб сон у нього був максимально комфортним і корисним. Для того, щоб швидше зорієнтуватися в різноманітті пропонованих варіантів, потрібно розібратися в тому, яким вимогам повинен відповідати хороший дитячий матрац.

Педіатри стверджують, що якісний матрац не може бути виготовлений із синтетичних матеріалів.

Тому першим критерієм вибору матраца для дитини є натуральність матеріалів, з яких він виготовлений.

Не варто купувати в ліжечко дитини матрац, основою якого є поролон. По-перше, тому що це - штучний матеріал. А по-друге, тому що поролон погано вбирає вологу, але надовго затримує запах.

Багато батьків зупиняють свій вибір на матраці з ватним наповнювачем, вважаючи його більш гігієнічним і комфортним для малюка. Однак вони помиляються.

У питанні, який вибрати матрац для дитини, акцент слід робити не стільки на передбачувану комфортність, скільки на гігієнічність і користь для здоров'я.

В цьому плані матрац з ватним наповнювачем далеко не кращий варіант. Адже маленька дитина важить зовсім небагато, тому та поверхню, яка дорослому здається дуже жорсткою, немовляті не заподіює ніякого дискомфорту.

Крім того, у новонародженої дитини активно формується хребет, тому сон на м'якому матраці з ватином може в майбутньому стати причиною розвитку сколіозу у дитини.

Вирішуючи, який матрац купити для дитини, батьки також повинні орієнтуватися на його вік.

Матрац для новонародженого малюка

Наповнювач для матраца , на якому буде спати немовля, повинен добре пропускати повітря, сприяти створенню жорсткої поверхні і добре вбирати рідини.

На сьогоднішній момент кращим матрацом, відповідним перерахованим якостям, вважається матрац з кокосовою стружкою.

При покупці такого жорсткого матраца слід мати на увазі, що кокосова стружка характеризується недовговічністю, тому послужити довше 2-3-х років такий варіант не зможе. Для того, щоб продовжити життя матрацу з кокосової стружки, рекомендується його час від часу перевертати.

Який матрац краще для дитини від півроку до трьох років

В ідеалі, коли малюкові виповниться півроку, йому слід купити менше жорсткий матрац з наповнювачем з кокоса і латексу. Латекс є натуральним, екологічно чистим матеріалом, який з'єднує волокна кокоса і додає наповнювачеві невелику еластичність.

Матраци з таким наповнювачем характеризуються середньою жорсткістю.


Вони відносяться до ортопедичних, але спати на них комфортніше, ніж на матрацах з чистої кокосової койри.

Як правильно вибрати дитячий матрац для малюка 3-4 років

Трирічна дитина вже може починати відчувати дискомфорт під час сну на помірковано жорсткої поверхні. У той же час його хребет продовжує активно формуватися, тому спати малюк даного віку повинен тільки на ортопедичному матраці.

Сайт рекомендує купувати для трирічного малюка матрац з наповнювачем з чистого латексу.

Він характеризується тими ж якостями, що і кокосовий наповнювач, але при цьому робить матрац трохи м'якше і зручніше.

Дитячі ортопедичні матраци: як вибрати для малюка 4-7 років

Зі збільшенням ваги дитини посилюється і тиск його тіла на матрац, тому малюкові після 4 років спати на матраці з кокоса або латексу і незручно, і непрактично, оскільки під вагою тіла дитини ці матеріали злежуються і на їх поверхні утворюються стійкі вм'ятини.

Дітям, "виросли" з кокосового або латексного матраца, рекомендується спати на пружинному ортопедичному варіанті.

Ортопедичний матрац має незалежний пружинний блок, в якому кожна пружинка ховається в окремому чехольчике. Завдяки такій автономності пружинок матрац в буквальному сенсі підлаштовується під анатомічні особливості лежачого на ньому людини. До того ж, ізольовані пружинки набагато менше скриплять і не турбують чуйного сну дитини.

В умовах обмеженого сімейного бюджету багато батьків замислюються над завданням, як вибрати практичний дитячий матрац, який прослужить не один рік і при цьому буде відповідати всім вимогам якості.

Для того, щоб вже через півроку після народження малюка не шукати новий матрацик, замість занадто жорсткого кокосового можна купити двосторонній варіант. Зазвичай двосторонній матрац складається з декількох шарів з однією помірно м'якою стороною і однієї - жорсткою.

Батькам, які замислюються, як вибрати дитячий матрац, слід мати на увазі, що перед оплатою в касі покупку слід уважно розглянути, помацати і навіть понюхати. Якісне виріб повинен мати чохол з х/б тканини, бути приємним на дотик і не володіти ніякими підозрілими запахами.

На допомогу тим батькам, які до матраца разу вирішили вибрати дитяче постільна білизна, корисні поради на .

Ні в якому разі не можна купувати матрац у продавців, які викликають сумнів, навіть у тому випадку, якщо їх товари коштують заманливо дешево: економити можна на чому завгодно, тільки не на здоров'я своєї дитини.