Не секрет, що люблячі батьки намагаються дати своїм дітям все найкраще, і сильно засмучуються і переживають, якщо з яких-небудь причин їм це не вдається. Особливо, якщо така причина не залежить від їх матеріальних можливостей і здається їм надуманою. Наприклад, дитина погано їсть - малюкові вже більше півтора років, а він відмовляється не тільки від корисною, але навіть і від смачної їжі! Як же так? Сьогодні сайт для мам дає докладну відповідь на це животрепетне питання.

Дійсно, багато батьків з прикрістю відзначають, що їхня дитина "погано їсть". Чому так відбувається і з чим це може бути пов'язано? Давайте розбиратися!

Якщо дитина перебуваєна грудному вигодовуванні, і погано їсть "нормальну їжу", йому цілком може вистачати живильних речовин, які він отримує з молока. У цьому випадку він цілком може не сприймати іншу їжу як джерело втамування голоду.

У цьому випадку цілком можна заспокоїтися, дитина не страждає від нестачі поживних речовин. А привчати до їжі можна за допомогою так званого "педагогічного прикорму", коли дитина сидить за столом разом з батьками і при бажанні отримує зацікавили його шматочки їжі з тарілок батьків. При цьому бажано, щоб батьки не їли нічого такого, чим не могли б поділитися з дитиною.

Якщодитина не те, щоб погано їсть, але відмовляється від певних продуктів, можна пояснити це наявністю у дитини власного смаку і залишити його в спокої. Адже і серед дорослих практично не зустрічаються такі які однаково сильно люблять всі продукти - одні віддають перевагу м'ясу, інші - овочі, треті - солодке ...

Щоб заспокоїти власне сумління, яка нашіптує, що дитина позбавляється вітамінів, можна пошукати альтернативу, тобто, продукти, в яких містяться подібні корисні речовини, і які малюк їсть. Якщо дитина погано їсть гречку - заповнювати недолік заліза м'ясом, або яблуками, не їсть м'ясо - заповнювати білки бобовими, і так до нескінченності.

Категорична відмова дитини від певних продуктів і його здатність виявити мікродози ненависної моркви, перетертої блендером, в котлети, повинен неодмінно насторожити уважну маму. Тому як дитина погано їсть не з шкідливості - це цілком може служити ознакою непереносимості ненависного продукту, або харчової алергії. Алергія не завжди виражається висипаннями на шкірі, от наприклад, у мене відразу після поїдання алергенної продукту з'являвся дискомфорт у роті і в горлі. І пояснити це відчуття мамі було вельми проблематично.

У разі підозри на непереносимість будь-яких товарів або алергії, стоїть на досить тривалий час прибрати їх з раціону дитини. Через кілька місяців їх можна запропонувати знову, можливо дитина переросте свої реакції на пропонований продукт. Якщо ж ні, варто показати малюка алерголога.

Якщо малюк завжди добре їсть, асьогодні раптом відмовився - не варто його примушувати. Можливо, йому зараз не до їжі.

Часто якщо дитина захворює, в першу чергу це виражається в зниженні або втраті апетиту. Нехай навіть у нього всього лише ріжеться черговий зуб, вся енергія організму витрачається якраз на цей зуб або на боротьбу з інфекцією. Один з найважливіших органів травлення - печінку, але в той же час печінку відповідає і за вироблення речовин, що борються з вірусами і бактеріями, а також нейтралізує отрути, що потрапили в організм.

І якщо в організм потрапив якийсь шкідливий мікроб, першорядна задача печінки - розібратися з ним, звідси сигнал мозку: їжі поки не треба, є справи важливіші. І якщо схвильовані батьки (дитина погано їсть!) Все ж впхають в улюблене дитя тарілку каші, або котлету, печінка може не впоратися з подвійним навантаженням - звідси назавтра соплі і температура ...

Якщо дитина погано їсть, в сенсі , їсть все, що треба,але в недостатніх, на вашу думку,кількостях, варто поступитися дитині. Хіба що спробуйте зменшити порції пропонованої їжі, але зробити частішим кількість прийомів їжі.

У дитячому організмі процес саморегуляції та обміну речовин найчастіше не порушений, і дитина самостійно з'їдає за раз стільки, скільки йому необхідно, скільки він зможе переварити. Не варто втручатися в цей процес з роздруківками "норм їжі, необхідних для дітей певного віку, в грамах". Всі діти різні, і потреби у них - теж. Зверніть увагу на поведінку дитини - якщо він здоровий, веселий, активний, рухливий, не мерзне, то можна з упевненістю укласти, що йому вистачає поживних речовин для повноцінного розвитку і зростання.

Деякі дітинеохоче їдять в певний час доби.


Наприклад, дитина погано їсть сніданок або вечерю. Не варто наполягати, якщо дитина надолужує згаяне за обідом.

У кожної людини є свій ритм життя. Хтось "сова", насилу встає вранці і максимально активний ввечері і вночі, хтось навпаки, "жайворонок", раннім вечором починає клювати носом, але зате зі сходом сонця готовий до підкорення світу. Так і з їжею. Якщо організм вже/ще спить, йому не до їжі. Поспостерігайте за малюком і перенесіть сніданок або вечерю на більш прийнятне для нього час.

Буває й так, що дитина погано їсть сніданок, обід або вечерю, але в проміжках між прийомами їжі надолужує згаяне печивом, цукерками та іншимисмаколиками. Таку практику необхідно припиняти.

Проблема в тому, що вуглеводи і цукор з цукерок і печива легко засвоюються, створюють відчуття ситості, але в них недостатньо корисних речовин для росту і розвитку. А потім, кому захочеться супу після печива або бутерброда? Приберіть солодощі в недоступне для дитини місце, а замість них розкладіть в зоні доступу фрукти - вони теж солодкі і смачні, але користі в них на порядок більше. Слідкуйте у міру сил, щоб хоча б годину до їжі дитина нічого не перекушував - тоді він із задоволенням поїсть і кашу, і суп, і котлетку. А цукерку або печиво можна запропонувати після їжі, наприклад, до чаю.

Опишу ще досить рідко зустрічають випадки, але все ж мають місце у деяких дітей. Дитина відмовляється від їжі геть, а якщо спробувати впихнути силою, його рве. Якщо немає яких-небудь додаткових симптомів, швидше за все, це не хвороба. Просто дитина переїв.

Тим не менш, ця проблема не менш серйозна, ніж хвороба, тому як може вплинути на все життя людини. Відбувається так, якщо батьки вважають своїм першочерговим обов'язком нагодувати дитину, незважаючи на його власні бажання. Це захисна реакція організму, яка може вилитися в порушення обміну речовин, а також патологічне ставлення до їжі (арнорексію - відсутність почуття голоду, булімію - надмірний апетит, що приводить до блювоти після кожного надрясною прийому їжі та ін.).

Що робити - припинити годувати взагалі. Припинити пропонувати їжу. Припинити саджати за стіл. Взагалі ніяк не привертати його увагу до їжі. Нехай на день, два, три .. Щоб дитина усвідомив, що їсти чи не їсти - це його власне бажання. При цьому активно рухатися, разом з дитиною, гуляти на свіжому повітрі, давати йому фізичні навантаження .. Одним словом - нагуляти апетит. І терпляче чекати, поки дитина сама не попросить їсти. Попросить - дати трохи, хай краще з'їсть і попросить ще, ніж залишить Недоїдене.

Чи не висловлювати при дитині бурхливої радості від факту що він щось з'їв. Поставитися спокійно. Надалі, коли криза мине, годувати дитину по апетиту. Якщо ситуація не змінюється, і дитина як і раніше погано їсть, варто звернутися до лікаря.

Далі пропонує ознайомитися з основними правилами харчування дітей
  • Виробити якщо не режим, то ритм харчування, щоб сніданки, обіди та вечері проходили щодня в один і той же час. З одного боку у дитини виробиться рефлекс, у визначений час він буде почувати себе зголоднілим, що допоможе йому якісніше перетравлювати їжу, а з іншого боку - голод допоможе дитині відмовитися від всяких цікавих справ, якими він так зайнятий, що насилу може відволіктися на їжу .
  • Годувати дитини по апетиту. Не хоче - не треба, хоче - будь ласка. АЛЕ солодке - після їжі.
  • Давати дитині їду невеликими порціями. Нехай краще з'їсть все і попросить добавку, ніж переконатися, що "дитина погано їсть" і впихати в нього через силу останні ложки "за маму" і "за тата".
  • Чи не годувати дитини перед телевізором. Коли дитина зосереджений на чомусь сторонньому, в нього, на радість мам і бабусь, можна "впихнути побільше", адже "дитина погано їсть". Це погано тим, що у дитини порушується саморегуляція, він з часом перестає відчувати почуття насичення, і починає переїдати.
  • Віддавати перевагу корисним продуктам, обмежуючи кількість чіпсів, фаст-фуду, спецій та інших шкідливих.

І наостанок, ідея, яку багатьом люблячим і уважним батькам, які вважаю, що їхня дитина погано їсть, варто якщо не завчити напам'ять, то повісити великими літерами над обіднім столом: ЖОДЕН ДИТИНА ДОБРОВІЛЬНО НЕ ДОВЕДЕ СЕБЕ до голодної смерті ЗА НАЯВНОСТІ ДОСТУПУ ДО ЇЖІ.