Коли жінка стає мамою, вона починає помічати найменші зміни в дитині. Особливо уважно вона стежить за станом здоров'я свого малюка, боячись пропустити ознаки насувається захворювання. Сьогодні сайт для мам розповість про те, що значить, якщо у дитини червоні очі, і що потрібно робити, якщо ви помітили це неприємне явище у вашого малюка.

Червоні очі - сигнал тривоги

Не варто недбало ставитися до почервоніння очей у вашої дитини, адже це може бути ознакою дуже серйозних захворювань. А, як відомо, рання діагностика хвороби найчастіше гарантує швидке одужання.

Розповімо про основні причини почервоніння очей.

Подразнення ока

Червоний очей у дитини може бути результатом подразнення ока внаслідок перенапруження, втоми, потрапляння стороннього тіла або травмування.

Якщо в око дитини потрапило чужорідне тіло і його добре видно, то можна спробувати дістати його самій. Для цього спочатку відтягніть верхню повіку, потім нижню повіку і знайдіть смітинку або вію. Потім невеликим напором чистої води (наприклад, за допомогою шприца без голки) промийте око, рухаючись від зовнішнього куточка ока до внутрішнього куточка. Якщо це не допомогло, то спробуйте дістати смітинку куточком хустки, змоченим в чистій воді.

Якщо всі ваші дії безрезультатні або очей травмований, негайно зверніться за медичною допомогою.

Закупорка слізного каналу - таке явище часто зустрічається у новонароджених дітей, так як у цієї категорії дітей слізний канал нерідко звужений.

Зазвичай допомагає масаж і антибактеріальні краплі.

Кон'юнктивіт

Найчастішою причиною такого неприємного явища, як червоний очей у дитини, є кон'юнктивіт.

Запалення кон'юнктиви ока виникає через бактерій, вірусів, хламідій та інфекційних захворювань.

У медицині прийнято розрізняти ще й алергічний кон'юнктивіт. Причиною його є алергічна реакція на пил, пилок та інші алергени.

Зазвичай симптоми цього захворювання у дитини досить явні. Наприклад, вранці повіки склеюються, утворюються жовті кірочки на століттях. Можливо генетично, сльозоточивість.

Якщо ж кон'юнктивітом захворів новонароджена дитина, то ознакою захворювання можуть бути будь-які виділення, так як у них ще немає сліз.

Слід пам'ятати, що кон'юнктивіт може бути заразним.

Для лікування симптому червоних очей у дитини в домашніх умовах сайт радить промивати очі ромашкою, фурациліном, капати антибактеріальні очні краплі.

Лікування алергічного кон'юнктивіту проводять антигістамінними засобами.

Увеїт

Увеїт - захворювання, при якому запалюється судинна оболонка ока.


Воно швидко прогресує.

Наслідком хвороби може бути слабкозорістю і сліпота.

Тому звернутися до лікаря слід при наступних ознаках:

  • у дитини червоні очі;
  • світлобоязнь;
  • плями перед очима;
  • нечітке бачення;
  • хворобливість.

При цьому захворюванні потрібно берегти очі дитини від впливу шкідливих ультрафіолетових променів. Зазвичай призначають постійне носіння окулярів, що захищають від ультрафіолету.

Блефарит

При цьому захворюванні уражаються ресничний край століття (передній блефарит) або мейбоміевие залози в товщі століття (задній блефарит).

Вважається, що блефарит погано піддається лікуванню.

Але все-таки діагностується тільки лікарем, він же і призначає відповідне лікування.

Глаукома

Важке захворювання органів зору, що характеризується підвищенням тиску всередині ока. Приводить до сліпоти.

Напад глаукоми вимагає негайної медичної допомоги.

А якщо червоне під очима у дитини?

Найчастіша причина цього явища - надто тонка шкіра малюка під очима. Через таку шкіру просвічують множинні кровоносні судини, тому в дитини під очима червоне.

Якщо ж червоне під очима у дитини то з'являється, то зникає, то потрібно постежити за станом дитини.

Може бути, малюк втомлюється, і у нього з'являються кола під очима. Тоді найкращим засобом від почервоніння під очима буде хороший сон.

Якщо ж червоні кола з'являються від надмірного захоплення переглядом телевізора або комп'ютера, то слід обмежити таке проведення часу дитини і частіше з ним гуляти.

Також такі червоні кола можуть бути симптомом вегетосудинної дистонії або алергії. Тут вже необхідна професійна консультація фахівця.

Що потрібно робити, якщо у дитини червоні очі?

Насамперед потрібно обов'язково здатися фахівця - офтальмолога. Тільки кваліфікований лікар зможе визначити причину почервоніння.

Адже це може виявитися і потрапила в око смітинка і серйозне захворювання глаукома.

Отже, якщо у дитини червоні очі, вам варто звернути на це пильну увага.

Звичайно, не варто панікувати, але й не потрібно ставитися недбало до такого явища. Причин почервоніння очей і шкіри під очима у дитини може бути багато, але своєчасне розпочате лікування допоможе уникнути проблем із зором малюка.

Шлях ваші діти будуть здорові!