Сьогодні на сайті для мам буде розказано про добре всім відомої вітрянці (в науковій літературі - вітряна віспа ). Перш ніж приступити до опису методів лікування і зняття симптомів, необхідно розповісти, що ж таке вітрянка, які її симптоми, які запобіжні заходи потрібно дотримуватися, щоб не захворіти, ніж мазати вітрянку і т.д.

Пара слів про ворога

Вітрянка - інфекційне захворювання, викликане вірусом герпесу. Так-так, того самого герпесу, тому сильно лякатися не варто.

Для малюків найчастіше це захворювання негативних наслідків не має , тому й називається воно "дитячим". Дорослі ж зазвичай переносять його набагато важче, тому самостійно лікуватися в цьому випадку небажано.

Як правило, вітряна віспа буває всього один раз життя, але в рідкісних випадках можливо і повторне зараження.

Вітрянка передається повітряно-крапельним шляхом від вже хворих. Інкубаційний період складає близько двох тижнів, це означає, що клінічних проявів в цей час не спостерігається, але вірус вже живе в організмі людини . У такий момент найпростіше заразити оточуючих.

Основні симптоми вітрянки знає кожен: висока температура, головні болі, слабкість, поява висипань спочатку на голові, животі, потім їх поширення на інші частини тіла.

Щоб не захворіти, необхідно дотримуватися найпростіші правила:

  • виключити всі можливі контакти з хворим, особливо якщо імунітет ослаблений;
  • вживати вітаміни для зміцнення імунітету;
  • стежити за особистою гігієною.

Дамо вітрянці бій!

Дорогі матусі, як тільки ви помітили підозрілі симптоми у свого чада, якомога швидше зверніться за допомогою до лікаря. Затягувати з цим не можна. Це найголовніша правило при будь-якому захворюванні!

При дуже високій температурі необхідно використовувати жарознижуюче. Щоб трохи заспокоїти свербіж, можна дати хворому антигістамінні . Також не забувайте про рясному питво.

Висип у дитини (більш детальну статтю з цього питання ви можете знайти на сайті) обробити зеленкою або розчином марганцівки. Зеленка - традиційний засіб, про нього знають всі, але останнім часом все частіше говорять, що його використання не виправдане, тому що воно тільки підсушує висипання, але не усуває вірус.

Чим мазати вітрянку крім зеленки - тема, яка вельми обговорювана як у медичних колах, так і серед обивателів.

Необхідну зброю або Чим мазати вітрянку

Ще якихось двадцять років всім хворим висипання змащували тільки зеленкою і нічим крім неї. Зеленка сушить прищики , а також "позначає" вже оброблені.


Це допомагає визначити момент, коли нові пухирі перестали з'являтися, а це означає, чекаємо ще 5-7 днів, і хвороба відступить повністю.

Прийшов час дізнатися, чим мазати вітрянку крім зеленки. Отже, для змазування вітрянки у дітей можна використовувати:

  • фукорцин;
  • каламін;
  • жовтий риванол.

Розчин фукорцин наносять ватним тампоном на уражені ділянки шкіри два-чотири рази на день. Не рекомендується використовувати його в занадто великих кількостях, оскільки є небезпека токсичного ураження. Фукорцин має червоний колір, і візьміть на замітку - він погано змивається.

каламін наносять на прищики кілька разів на день. Він має приємний охолоджуючим ефектом, і крім підсушування та знезараження, знімає свербіж. Його найчастіше застосовують при вітрянці у дітей, так як він не має ніяк протипоказань, окрім індивідуальної нестерпності окремих компонентів.

Розчином риванола протирають оспини два рази на день. Він має характерний жовтий колір, звідси і назва. Шкіра після нанесення стає жовтого відтінку, але це легко змивається милом. Але риванол продається не у всіх аптеках, і його не завжди просто знайти.

Марганцівку також можна використовувати для змазування висипу. Для цього зробіть блідо-рожевий розчин (якщо переборщити з кількістю, в гіршому випадку можете опік отримати). Зараз марганцівку знайти важко у зв'язку із забороною на вільний продаж, так що вам буде потрібно рецепт.

Чим можна мазати вітрянку вашій дитині - вибирайте самі, але перш ніж користуватися одним із запропонованих засобів, проконсультуйтеся з лікарем. Препарати на основі спирту для підсушування оспін застосовувати не рекомендують.

Якщо висипання з'явилися на слизових оболонках, ні за яких обставин змащувати їх зеленкою або іншим аналогічними засобами не можна! Можна промити їх розчином фурациліну або ж настоєм з трав, наприклад, череди або ромашки.

Чим мазати вітрянку у дорослих? Можна і ацикловіром, але теж тільки поговоривши про це зі своїм лікуючим лікарем, так як цей препарат може викликати небажані побічні реакції.

Після того, як всі прищики вкрилися кіркою, для зменшення свербежу кожен день можна приймати теплу ванну з невеликою кількістю розчиненої там харчової соди.

Багато хто задає питання, а чим мазати після вітрянки. Як тільки всі скоринки відпадуть, що з'явилися на їх місці світлі плями можна змащувати маслом, наприклад, соняшниковою, оливковою, лляною. Воно пом'якшить шкіру і буде сприяти більш швидкому загоєнню за рахунок міститься в ньому вітаміну Е. Скорейшего одужання!