А може бути і вам довелося побувати таким гидким каченям? Або замість вас ця доля дісталася вашій дитині?

Що робити, якщо дитину ображають в школі? Як захистити його і навчити справлятися з агресією інших дітей? Чи потрібно втручатися в конфлікт і закликати до відповіді вчителів?

Сьогодні на ці запитання відповідає сайт для мам

Як зрозуміти, що дитину ображають?

Якщо у вас недостатньо довірчі відносини з дитиною, він може не розповісти вам про свою проблему. Для нього ця ситуація принизлива, і зайвий раз повертатися до своїх переживань йому просто не захочеться.

А хлопчаки взагалі вважають, що "ховатися за материнською спідницею" - це не по-чоловічому, і будуть приховувати від батьків правду. Більш того, бувають випадки, коли навіть вчителі ігнорують дитячі конфлікти, вважаючи, що це явище буденне і не потребує втручання.

Тому завдання батьків - самим здогадатися, що дитину стали ображати в школі. Чим раніше ви це помітите, тим краще, адже якщо діти знайшли собі жертву, вони не відстануть від неї кілька років. Як зрозуміти, що дитину ображають:

  • дитина приходить зі школи в пригніченому стані, сумний або озлоблений
  • знижується успішність у школі, у щоденнику з'являються записи про запізнення на уроки
  • дитина шукає причини, щоб не ходити в школу і прикидається хворим
  • постійно пропадають його особисті речі, навіть такі дрібні, як стірательная гумка або набір фломастерів
  • на формі і рюкзаку видно сліди бруду або вони порвані

Якщо дитина зізнався, що його ображають, то перша реакція батьків - праведний гнів і бажання заступитися за своє чадо. Побігти в школу , звільнити всіх вчителів та завуча впридачу, закликати до відповіді всіх батьків класу і ще написати лист до Європейського суду.

Але подумайте спочатку, чому діти вибрали саме вашої дитини об'єктом насмішок? Що в ньому не так? Адже якщо ви спробуєте покарати винних, ви не вирішите проблему цілком, а просто відстрочите її повторення.

За що дитину ображають?

Кривдять насамперед тому, що бачать його слабкість і нерішучість. Це може бути як фізична слабкість, так і моральна, тобто небажання і невміння дати відсіч. Вже потім діти "причіплюються" до якого-небудь зовнішнього ваді або до манери поведінки дитини. Але спочатку вони відчувають, що він слабкий і це розв'язує їм руки.

Можливо, ваша дитина і сам усвідомлює, що з ним щось не так. Він може бути менш розвинений фізично, мати менш модний вигляд, ніж у однолітків або низьку успішність у школі. Йому нічого протиставити глузуванням однокласників. Він це розуміє і тому покірно приймає всі знущання.

Як допомогти дитині?

Звичайно, для вас дитина завжди буде найкращим. Але для його ж блага, вам треба подивитися на нього з боку, виявити і усунути всі недоліки. Отже, перетворюємо слабкі сторони в сильні.

  • Якщо у вашої дитини погана фізична форма або є зайва вага - .

Для дітей обох статей ідеальні заняття плаванням (якщо немає протипоказань).


Для хлопчиків - заняття футболом, хокеєм, фітнесом або східними єдиноборствами. Буде краще, якщо дитина захопиться не тільки вправами, але й історією спорту, буде вболівати за улюблену команду і т.д. Спільні інтереси дуже зближують дітей. Для дівчаток підійдуть заняття спортивними танцями або гімнастикою - вони прекрасно покращують поставу.

  • При наявності проблем з промовою дитині потрібно організувати Він виправить порушення звуковимови в будь-якому віці.- цим можна займатися навіть вдома за підручниками - навчать дитину чітко і красиво висловлювати свої думки, а не бубоніти собі під ніс .
  • Якщо дитину дражнять за неохайний вигляд або немодний одяг, постарайтеся виділити з сімейного бюджету гроші Наілі красивого рюкзака. Слідкуйте за зовнішністю дитини, регулярно водите його в перукарню і змушуйте дотримуватися особистої гігієни.
  • Буває, що у дитини є вади в зовнішності. Наприклад, неправильний прикус або стирчать вуха. Такі вади краще якраз виправляти в дитинстві, щоб невпевненість в собі не переслідувала дитини все життя. Можливо, потрібно (виправлення форми вух),
  • Підвищити загальну успішність у школі допоможуть

У кожному разі, потрібно навчити дитину бачити в собі переваги і вміти ставити їх вище недоліків . Коли дитина почне усвідомлювати свою унікальність, йому захочеться показати її своїм однокласникам. Але як це зробити, якщо його постійно дражнять і ображають в школі? Як прилюдно перетворитися з бридкого каченяти в красивого лебедя?

Ось тепер підключаються батьки. Потрібно надати дитині комфортний простір, де він буде почувати себе господарем ситуації.

Наприклад, можна організувати виїзд класу на природу або провести екскурсію. При батьках діти не посміють знущатися і будуть занадто захоплені заходом, а ваша дитина зможе в спокійній обстановці показати себе з кращих сторін. Не обов'язково його відразу полюбить весь клас, але хтось із ворогів тихо перейде в союзники, а це вже немало.

Вчителі та батьки дітей-кривдників

Зрозуміло, вчителів і батьків інших дітей потрібно залучати до відповідальності за конфліктні ситуації в школі. І особливо, якщо вчителі самі принижують дитини і висміюють перед класом. На жаль, таке трапляється в російських школах дуже часто.

Те ж саме стосується безпеки. Відомі випадки, коли діти силою примушували "ізгоя" пити машинне масло або били до втрати свідомості. Тому відповідальність за безпеку в школі несе виключно вчитель і керівництво школи. Їх завдання - відразу припиняти подібну поведінку.

Знущання школярів над однокласниками - проблема поширена і дуже гостра. Але в кожній сім'ї, де є дитина-ізгой, батьки повинні знаходити своє вирішення проблеми.

У шкільному віці йде становлення характеру дитини і від того, яким він виросте, залежить його подальше життя. Постійно хвалите його, давайте віру в свої сили, вчіть постояти за себе. Тоді він виросте достойною, сильною особистістю!