Кожну молоду маму після виписки з пологового будинку хвилює питання, скільки повинен спати дитина, тому сьогодні на сайті для мам ми поговоримо саме про це. Для будь-якої людини сон є необхідною фазою життєвого циклу, під час якого він відпочиває і відновлює всі системи організму. Діти розвиваються набагато швидше, особливо в перший рік життя, значить щодня для відновлення життєво важливих процесів потрібно набагато більше часу , ніж дорослим.

Педіатри дають середньостатистичні дані про те, скільки повинен спати дитина, але ж кожен малюк індивідуальний. Тому молода мама може орієнтуватися на рекомендації фахівців про тривалість дитячого сну, але при цьому повинна спостерігати за своїм малюком сама і планувати режим його сну і неспання, виходячи з його поведінки.

Скільки повинна спати новонароджена дитина

Перший місяць після пологів, мабуть, найважчий не тільки для мами, але і для малюка. Новонароджений звикає до нових умов існування, перебудовуються всі системи організму, але він емоційно дуже пов'язаний з мамою і часто реагує її настрій. Тому мамі не слід нервувати через дрібниці, так як її занепокоєння відразу ж передається маляті. В цей же час на сон може впливати погода, особливо різкі її зміни: зниження і підвищення атмосферного тиску, вітер, дощ, хуртовина.

У перший місяць життя режим новонародженого повністю залежить від його ситості. Рекомендований сон новонародженого повинен становити 19-21 годину в день, розповідають на. Якщо дитина сита - він спокійний і спить по 2-3 години між годуваннями, якщо ж малюкові не вистачає грудного молока, він прокидається раніше рекомендованого дитячим лікарем часу і вередує, змушуючи маму переживати. Якщо ви переживаєте, що малюк не наїдається, порадьтеся з дитячим лікарем або проведіть контрольне годування. Якщо з'ясуватися, що маляті не вистачає грудного молока - починайте підгодовувати, якщо ж малюк при такому способі життя набирає вагу, турбуватися про те, скільки повинен спати дитина, не варто.


У цей час батькам не потрібно хвилюватися, як вкласти дитину спати - досить його нагодувати.

Малюкові 2-4 місяці

У цьому віці дитина починає цікавитися навколишнім світом, проявляти інтерес до рухомих предмери, хитним деревам за вікном, звукам з телевізора і голосам батьків. Тому у віці двох місяців проміжки між годинами сну збільшуються до 40-50 хвилин, включаючи годування, а загальний добовий сон зазвичай становить 17-18 годин. Але якщо ваш малюк активний, тривалість його сну може бути менше, ніж в рекомендаціях фахівців про те, скільки повинен спати дитина. Не старайтесь привчати дитину до шуму, включаючи гучну музику або телевізор під час його сну, у дітей у цьому віці дуже поверхневий чуйний сон, ви можете травмувати своїми діями психіку вашого малюка.

Малюкові півроку

У півроку малюк спить 15-16 годин на день і це вважається нормою. Він прокидається вночі тільки один раз, а протягом дня спить 4 рази по 2 години. Весь інший час дитина не спить: грає, вчиться керувати своїм тілом, гуляє на свіжому повітрі, спілкується з батьками і освоює іграшки. У цьому віці бажано хоча б один денний сон провести на свіжому повітрі в колясці. Саме під час сну організм насичується киснем і швидше відновлюється. Найчастіше саме "вуличний сон" триває довше, ніж у кімнаті, незважаючи на різні вуличні шуми.

Сон однорічного малюка

Коли малюкові виповнюється рік, більшість батьків уже не замислюються про те, скільки повинен спати дитина. До цього віку виробляється певний режим дня. Вночі малюк вже не прокидається, щоб поїсти. Його сон стає глибшим. У середньому однорічна дитина спить 11:00 вночі і два рази вдень по 1,5 -2 години. Ну а випробувані поради досвідчених мам на сайті допоможуть вам зробити так, щоб вкладання спати не перетворилося на "битву" зі своїм улюбленим чадом!