Сайт для мам сьогодні запрошує своїх читачок поговорити про те, коли і в яких випадках може використовуватися подушка для новонароджених, а також про те, якими бувають ортопедичні дитячі подушки.

Новонароджений дитина в перший місяць свого життя спить в середньому близько 12 годин на добу. У сні відбувається його ріст і розвиток, тому батькам необхідно докласти максимум зусиль для облаштування спального місця крихти.

Молоді мами і тата завжди з великою відповідальністю підходять до вибору ліжечка, матрацу та інших постільних речей. На щастя, в сучасних магазинах товарів для дітей асортимент настільки широкий, що зможе без проблем задовольнити будь-які запити.

Але, облаштовуючи спальне місце грудничка, багато батьків починають замислюватися про те, чи потрібна подушка для новонароджених взагалі.

Треба сказати, що дати правильну відповідь на подібне питання зможе тільки педіатр, оскільки використання певних видів подушок залежить від стану здоров'я малюка.

Якщо у крихти немає ніяких відхилень і дефектів, він цілком може обійтися і без подушки. Під головку малюкові протягом багатьох років у нашій країні укладали звичайну фланелеву пелюшку, склавши її вчетверо. Сучасні педіатри цілком схвалюють таку імпровізовану подушку для здорових дітей.

Проте в тому випадку, коли крихті необхідно коригувати якісь дефекти, йому потрібна спеціальна подушка.

У яких випадках необхідна подушка для новонароджених

Існує кілька захворювань, при яких новонародженим рекомендується купувати ортопедичну подушку:

  1. При вродженої кривошиї ортопеди можуть рекомендувати придбати для малюка спеціальну подушку для комплексного лікування захворювання.
  2. При неправильному формуванні черепа. Часто буває так, що малюк постійно повертає голову в одну і ту ж сторону. Щоб перешкодити йому в цьому, педіатри можуть порадити купити подушку для новонародженого, що володіє ортопедичними властивостями підтримки голови.
  3. Якщо малюк часто відригує, йому можна купити подушку, яка буде підтримувати головку крихти, коли він буде спати на боку.
  4. При м'язовому гіпертонусі ортопедична подушка може бути рекомендована як допоміжний засіб лікування.
  5. Показанням до придбання ортопедичної подушки може бути і знижений тонус м'язів у новонародженої дитини.


Чи можна подушку новонародженому, якщо він здоровий

Як було сказано вище, новонароджені діти не потребують подушці.


Більше того, звичайна пір'яна подушка може пошкодити малюкові, негативно позначившись на формуванні його хребта.

Зате сучасну анатомічну подушку, яка враховує особливості будови тіла малюка, при бажанні можна купувати всім дітям.

Виробники таких подушок стверджують, що дані пристосування для сну не тільки ніяк не зашкодять здоров'ю новонародженого, але і стануть відмінною профілактикою різних відхилень у формуванні хребта і придбаної кривошиї.

Плюси використання анатомічної подушки

Анатомічна подушка для новонароджених володіє рядом привабливих якостей, які сприяють популярності цього виду товарів для дітей.

  1. Подушка виступає свого роду формою для голови малюка , що забезпечує її правильне становище. В результаті овал головки крихти виходить симетричним і не має яких-небудь деформацій.
  2. Анатомічна подушка для немовлят виготовляється з натуральних матеріалів , а особливістю наповнювача вироби є його здатність відмінно пропускати повітря. Це забезпечує абсолютну безпеку малюкові під час сну, гарантуючи, що він не задихнеться, навіть якщо перевернеться на подушку личком.
  3. Подушки для немовлят бувають декількох видів, тому батьки завжди можуть вибрати той варіант, який допоможе вирішити яку- конкретну проблему. Якщо ж проблем у крихти немає, можна купити найпростішу ортопедичну подушку, яка просто створює кут нахилу в ліжечку і забезпечує тим самим злегка підняте положення голови грудничка, щоб йому було легше дихати і зригувати. Таку подушку зазвичай кладуть не безпосереднє під голову дитині, а під простирадло.

Коли можна класти подушку новонародженому

Виробники ортопедичних подушок стверджують, що їхні вироби можна використовувати вже з двотижневого віку. Такої ж думки дотримуються і багато педіатри.

Однак деякі дитячі лікарі стверджують, що класти анатомічну або коригувальну подушку дітям можна не раніше віку трьох місяців. Тому сайт рекомендує батькам перш, ніж купити подушку для новонародженого в перші місяці життя малюка, гарненько подумати про необхідність такого придбання і ні в якому разі не поспішати.