Саме слово "апетит" прийшло до нас з латини. Дослівно перекладається як "бажання, прагнення", яке виникає, щоб задовольнити почуття голоду. Питання про те, що робити, якщо дитина погано їсть, задають дуже багато батьків. У тому, чому іноді немає апетиту у дитини, сьогодні допоможе розібратися сайт.

Проблема порушення апетиту буває як у дорослих, так і у дітей. Як правило, це явище тимчасове і за нормальних обставин він повертається. Повноцінне харчування дитини забезпечує його фізичне і психологічне здоров'я, тому питання, з яким апетитом їсть ваш малюк, дуже актуальне.

Батьки оцінюють апетит дитини, виходячи з власного досвіду. Хоча слід зауважити, що бажання поїсти індивідуальне у кожної людини. І дуже часто дорослим здається, що їх дитя мало і погано їсть.

Якщо дитина додає у вазі, життєрадісний, активний в іграх з однолітками на прогулянці , у нього регулярний стілець і сечовипускання, то у вашій родині немає проблем з апетитом дитини, Швидше за все, проблема просто надумана.

Причини зниження апетиту у дітей
  • З найперших днів годування стежте, як їсть ваш малюк. Мамі новонародженого, у якого немає апетиту, потрібно визначити, чи не заважає йому щось брати правильно груди (коротка вуздечка, правильна поза, стан ваших сосків та ін.) Також причина може бути в молочниці на язичку або стоматиті, забитому носику. Досить усунути проблеми, щоб повернути апетит малюкові.
  • Важливо правильно ввести перший прикорм грудничку. Його починати потрібно тоді, коли дитина готова до цього. Є невеликі орієнтири, на які слід звернути увагу, щоб не поквапитися з введенням прикорму - дитина починає сидіти, у нього прорізався перший зуб і з'явився інтерес до їжі дорослих на столі. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, раніше 6 місяців його підгодовувати не варто - це потрібно вам, а не йому.
  • На які тільки хитрості не йдуть мами , бабусі, щоб нагодувати малюка. З самого дитинства починають розігрувати "обідні спектаклі", аби запхати ложечку. А ось цього якраз і не потрібно робити, адже в тому, що немає апетиту у вашої дитини, почасти винні саме неправильні годування. Якщо змушувати дитину їсти насильно, відволікаючи і розважаючи запихати в нього їжу, то користі від цього не буде.
  • Намагайтеся дотримуватися режиму годування. Це впорядковує роботу травного тракту. В якості перекусу пропонуйте фрукти, сухофрукти, горіхи. Вони поліпшать апетит дитини.
  • Не давайте між прийомами їжі солодощі, борошняні вироби. Сайт звертає вашу увагу на те, що сік теж не рекомендується давати перед їжею. Це калорійний продукт, він знижує апетит.


    Давати малюкові що-небудь до їжі взагалі не варто, винятком є лише вода. Привчайте дитину до того, що їсти потрібно тоді, коли його покликали за стіл. Перші спроби у вас можуть бути невдалими. Дитина може просто відмовлятися їсти саме зараз. Проявіть терпіння і нагодуйте його тільки тоді, коли прийшов час їсти наступного разу. Пропустивши кілька разів обід або сніданок, він більше цього робити не буде, тому як запам'ятає, що є йому в інший час не дадуть.

  • Майже завжди погано їдять ті діти, які мало гуляють на свіжому повітрі . Згадайте, як більшість малюків добре їдять на пікніках. Тривалі прогулянки підвищують тонус організму, що покращує апетит. Не забувайте про достатні фізичних навантаженнях: плавання, рухливі ігри, біг - дають навантаження на організм і вимагають енергії і калорій, чим викликають хороший апетит.
  • Не забувайте, що їжа повинна залучати дитину. Не бійтеся поекспериментувати, перетворюючи звичайні страви в щось принадне. З вареного яйця виходить симпатичний мухоморчик, а з сосиски - восьминіг. З болгарського перцю ви зробите відмінну човен, наповнивши її сирком і т.д.
  • Багато що залежить від системи живлення, якої дотримуються у вашій родині. Якщо у вас немає правильного ставлення до їжі, ви з чоловіком віддаєте перевагу фаст-фудів, перекусам на бігу, то немає гарантії в тому, що дитина буде хотіти з'їсти щось інше. Ви - приклад для наслідування в усьому, в тому числі і в їжі. Проведіть аналіз харчових звичок вашої родини, навчитеся харчуватися різноманітно і правильно, віддаючи перевагу здоровому збалансованому харчуванню, тоді і дитина буде харчуватися також.

Немає апетиту у дитини, яка хвора

При хворобах, особливо тих, які супроводжуються запальними процесами і температурою, немає апетиту не тільки у дитини, але у і дорослого. В організмі сповільнюється травлення, не так активно виробляються травні соки, що призводить до зниженню апетиту. Дитина одужає і апетит з'явиться.

Якщо ж ви помітили, що немає апетиту у дитини, який до цього їв нормально, і у вас раніше не виникало такої проблеми, то, можливо, у нього дійсно порушився обмін речовин, і йому необхідно провести обстеження, щоб виключити хронічні захворювання або інші порушення в організмі.

Після проведеного огляду, аналізів, додаткових досліджень, якщо діагноз підтвердиться, буде призначений курс лікування і апетит відновиться.

Якщо немає апетиту у дитини давно, то ви не вирішите цю проблему за один день. Вам потрібно не один тиждень. Але якщо ви налаштовані грунтовно, то успішне завершення розпочатої справи вам гарантовано!