Дієта доктора Ковалькова, професійного лікаря-дієтолога, заснована на перебудові організму на правильний і здоровий режим харчування. Ця дієта має на увазі не тільки схуднення, але і повне очищення організму і його оздоровлення.

Дієта доктора Ковалькова: підготовчий етап

Триває цей етап 2-3 тижні, під час яких з раціону потрібно виключити картопля, білий рис, кукурудзу, будь-які солодощі, спиртні та газовані напої. Налягати в цей час потрібно на овочі, зернові та бобові, фрукти, просту мінеральну воду - до 2-х літрів на день.

Другий етап: очищення

Перевагу слід віддавати простий необробленої їжі (сир, свіжі овочі, горіхи, йогурти, висівки, білок відварних яєць. Пити в цей час потрібно дуже багато - крім води дозволяється пити несолодкий зелений чай.

Третій етап

Дозволені продукти: риба, нежирна курка, овочі, фрукти, знежирені молочні продукти.


Основою меню цього періоду будуть салати, заправлені невеликою кількістю оливкової олії, відварне або запечене м'ясо курки або риба, йогурти, горіхи.

Четвертий етап дієти доктора Ковалькова: закріплення

На цьому етапі меню дієти можна складати самостійно, дотримуючись основних правил:

  • ніякої борошна, білого рису, картоплі та цукру;
  • після 6 вечора не вживати складні вуглеводи ;
  • не змішувати вуглеводи з жирами (в день дозволяється вживати близько 50-60 грамів жирів.

Як бачите, нічого складного або надприродного дієта Ковалькова не пропонує. Всього лише правильне збалансоване харчування, розумне споживання їжі, велика кількість простий легкозасвоюваній їжі і багато води. Ці ж принципи лежать в основі будь-якого здорового харчування. Тому таку дієту навіть дієтою назвати складно.