Багато жінок після народження дитини стикаються з проблемою позбавленого ваги. Однак різкі монодієти і тим більше голодування (каскад або будь-яке інше) для схуднення категорично заборонені під час годування грудьми. Якщо раніше жінка могла дозволити собі сісти практично на будь-яку дієту, то тепер будь-які зміни її раціону можуть негативно позначитися на здоров'ї малюка. Саме тому дієта для схуднення годувальниці має ряд нюансів.

Очевидно, що дієта для схуднення годувальниці не повинна включати в себе копченості, солодощі, важку випічку, смажені і висококалорійні продукти. Якщо цей список продуктів і так суперечить правилам здорового харчування, то тепер такі "смакоту" просто протипоказані, так можуть негативно відбитися на здоров'ї малюка.
Дієта для схуднення годувальниці повинна складатися з легких продуктів, багатих вуглеводами (каші, особливо гарна кукурудзяна крупа для фігури, пророщені зерна, сухофрукти, овочі, фрукти) і корисними жирами, які містяться в рибі, горіхах і насінні.


Будь-які страви мають бути звареними або приготованими на пару. Смажені і копчені продукти повинні назавжди забути дорогу в ваш холодильник. Категорично забороняється також вживати різного роду препарати для схуднення. Навіть таке натуральне речовина, як МКЦ і годування грудьми несумісні.

Під час дієти годує матір повинна пильно стежити за реакцією малюка на ті, чи інші продукти. Не рекомендується надмірне вживання цитрусових і екзотичних фруктів, а також ягід червоного кольору - всі ці, на перший погляд, корисні продукти можуть викликати алергічні реакції у дитини. Кращим варіантом буде ведення щоденника, де ви зможете записувати всі з'їдені вами продукти. Завдяки таким записам ви з легкістю зможете визначити, на який саме продукт у вашого крихти алергія.

Крім дієти не варто забувати також про фізичну активність, прогулянках на свіжому повітрі, а також простих аеробних вправах, які також допоможуть скинути зайву вагу після пологів.