1. Чистити картоплю та інші коренеплоди слід якомога тонше, так як вітаміни в них містяться в основному ближче до шкірці.

2. Очищені овочі зберігати слід цілими, а не подрібненими.

3. Очищені овочі не можна довго зберігати у воді, так як всі вітаміни і мінерали губляться в рідині.

4. Очищати і нарізати овочі краще ножем, зробленим з нержавіючої сталі, інакше інші матеріали швидко зруйнують вітамін С.

5. Сирі овочі, які готові до вживання в сирому вигляді, наприклад, в салатах, відразу ж після нарізування потрібно скропити оцтом для того, щоб захистити вітамін С від руйнування киснем.

6. При варінні овочі повинні бути накриті водою не більше, ніж на 1 см, інакше у великій кількості води вони втратять корисні властивості.

7. Для того, щоб не втрачати вітамін С, варити овочі слід в глибокій каструлі, щільно накритою кришкою. Найкраще підійдуть нержавіючі каструлі та посуд, покрита емаллю.

8. Овочі, приготовані на пару, майже повністю зберігають свою цінність.

9. Щавель, шпинат, зелений горошок, квасоля збережуть зелений колір, якщо їх класти вже в киплячу воду і варити під кришкою на сильному вогні.

10.


Приємний хрест і білизну цвітної капусти під час приготування можна зберегти, додавши у воду невелику кількість лимонного соку.

11. Варити очищену картоплю починають в холодній воді, а солять лише після того, як вода почне кипіти.

12. Під час обсмажування картоплі на сковороді в невеликій кількості жиру в ньому зберігається 70 - 80% вітаміну С, а у фритюрі - майже повністю.

13. Картоплю "в мундирі" необхідно солити з самого початку варення.

14. Квасоля і горох потрібно солити, коли вони майже готові.

15. У картопляне пюре слід додавати гаряче молоко, інакше від холодного воно придбає сірий колір.

16. Щоб натертий картопля не чорнів, до нього додають гаряче молоко.

17. Якщо нарізану або натерту моркву заправити сметаною чи олією, каротин, який міститься в ній, засвоїться організмом на 60%. Якщо не заправити - не більш 6%.

18. Якщо від нарізування цибулі течуть сльози - змочіть ніж в холодній воді.

19. Гриби, призначені для сушіння, не рекомендується промивати. Від забруднення їх очищають ножем або протирають ганчірочкою.