Правильно пересадити навіть найпростіший кактус - завдання досить складна. Варто відзначити, що така необхідність виникає дуже не часто, але пересадка кактуса може стати для власника нелегким завданням.

Розглянемо найпростіший і безпечний спосіб. Для цієї операції нам знадобиться новий горщик, звичайний кухонний ніж, пара рукавичок і свіжа земля.

Одягаємо рукавички, які захистять нас від колючого рослини, і приступаємо. Беремо кухонний ніж, і неквапливо протикаємо їм землю по кромці горщика, намагаючись стосуватися лезом внутрішніх стінок, щоб не пошкодити коріння.

Потім опускаємо горщик на бік і несильно стукаємо по його дну, щоб земля "отліпла" від заснування . Якщо ви все робите правильно, то рослина незабаром можна буде з легкістю вийняти з горщика.


Проте буває й так, що як би ми не старалися, кактус не піддається і не хоче виходити. У цьому випадку необхідно акуратно розчистити ділянку землі біля основи рослини, щоб оголити ту його частину, що знаходиться під землею і без колючок. Розчищаємо до тих пір, поки не зможемо вхопитися рукою, потім пробуємо потихеньку витягнути кактус із горщика.

Отже, ми успішно вийняли кактус. Далі ставимо його в новий горщик, вже трохи наповнений землею, потім по краях присипаємо. Готову землю, спеціально для кактусів, можна купити в будь-якому квітковому магазині, або приготувати самому. В такій землі повинно бути багато піску, а грунт не повинна бути занадто вологою.