Одного ранку, прокинувшись, ви відчули сильну тягне біль в шиї. Ви постаралися про неї "забути" і не звертати на неї ніякої уваги. Біль, протягом дня, начебто вщухла. Ви заспокоїлися, згадуючи, що відчували ще вранці. Проте наступного дня повторилося те ж саме.

Болі в області шиї і потилиці. Причини. Що відбувається з шиєю - так от одразу й не скажеш. Варіанти можна тільки припустити. Так що, перше, що вам потрібно обов'язково зробити, це пройти обстеження. УЗД, томограма (магнітно - резонансна) шийного відділу та інші - інші речі. Що вам зробити потрібніше - порадить лікар.

Взагалі, цілком можливо, що ви просто застудили шию. У такому випадку, вам потрібно тримати свою шийку в теплі, уникати сквознячке і сильного вітру. Купуйте мазь "Нікофлек", вона повинна допомогти. Але намастіть не тільки шию, але й ті частини, які її якось стосуються.

Біль у шиї зліва і справа при повороті. Сильні, тягнуть болі.

Якщо у вас виявили запалення лімфовузлів, можливо, що у вас - ангіна або якась вушна інфекція. Говорити про те, як "врятуватися" від цієї біди можна лише тоді, коли буде ясна достовірна причина запалення.

Можна, так само, припустити, що у вас - шийний остеохондроз. Це захворювання дисків (міжхребцевих). Від нього страждають, в основному, люди у віці від тридцяти до шістдесяти років. Лікувати таку "неприємність" можна бджолиною отрутою, за допомогою терапії (мануальної), масажем (баночним) і різними народними засобами. Дуже дієвими є різні Вправи (ортопедичні):
Нахиліть голову. Сядьте прямо. Притисніть до грудей підборіддю. Обхопивши пальцями потилицю, потрібно натискати на нього вниз. А потилицю, в цей час, повинен "прагнути" вгору.
Тисніть на лоб пальцями, синхронно нахиляючи голову.

Біль у м'язах шиї, тягне м'язи. Все, ви, напевно, "набрали в голову" найжахливіше. Розслабтеся. Причина вашої болі в області шиї, може бути викликана перевтомою. Що робити? Якщо я скажу: змініть роботу, то ви можете розлютитися на мою пораду. Так, я розумію: ви любите свою роботу, і її зовсім не обов'язково кидати ось так відразу. Для початку, пошукаємо більш "м'які" варіанти.

Спробуйте, наприклад, "скрасити" свої рухи різноманітністю. Адже тіло теж не любить "нудних, одноманітних буднів". Все дуже просто. Припустимо, ваша робота пов'язана якимось чином з комп'ютером. Значить, можна посидіти за ним хвилин, скажімо, тридцять, піти пройтися, попити кави, або просто порухатися.


Важливо не те, що саме ви будете робити. Важливий сам факт різноманітності.

А робочу позу ви міняти не пробували? Спробуйте. Може, разом зі зміною пози, піде і біль. Сядьте так, щоб вам було максимально зручно.

"Огляньте" ваші комп'ютерні комплектуючі (монітор і клавіатуру). Монітор повинен розташовуватися "паралельно" вашим очках. Тоді ваша голова, сама по собі, придбає дуже комфортне положення, що позбавить шию від будь-якого болю. Що стосується клавіатури, то тут все теж дуже просто: ваші плечі повинні знаходитися в строго горизонтальному положенні, в той час як ви стукаєте пальчиками по клавішах. У будь-якому іншому випадку, м'язи будуть "відчувати" сильна напруга, і болі в області шиї вже не уникнути.

Посуньте монітор ближче до себе, якщо доводиться до нього тягнутися, так як ваші м'язи, при цьому, вельми напружені. Якщо вам доводиться довго говорити по телефону (і по роботі, і просто так), то замініть його навушниками і мікрофоном. Це - дуже зручне і корисне "рішення". Навіщо? Справа в тому, що ваша "нехороша" звичка тримати за вухом телефонну трубку, може виявитися причиною ваших шийних "дискомфортов", виражених в больових і тягнуть відчуттях.

Як це не дивно, але біль в шиї можна " вбити "раніше, ніж вона там може з'явитися. Не полінуйтеся зробити якесь вправу, пов'язане з диханням. Наприклад, таке: глибоко вдихніть повітря (носом) і з усією силою видихніть його. Коли порахуєте до трьох - повторіть те ж саме.

"Лікуйтеся" від стресових станів, відганяйте від себе всякі погані думки. Просто зробіть вигляд, що вони вам абсолютно байдужі. Проблеми, звичайно, в житті бувають різного характеру і різного ступеня складності. Але, перш ніж "піддаватися" стресу, ретельно проаналізуєте "предмет" вашого стресу і спробуйте зрозуміти, чи варто він того, щоб через нього "страждати".

Про те, що потрібно пити дуже багато води , писали не раз. Вода сприяє зняттю м'язової втоми. Пийте тільки воду, а не кави або кофеїновмісні напої, оскільки вони роблять скрутній гідратацію (процес, що зв'язує воду з різними хімічними речовинами). Можна пити сік. Будь: томатний, гранатовий, вишневий. Який вам більше до смаку. Цитрусовий сік пити небажано, але якщо дуже хочеться, пийте його в невеликих кількостях.

Ви знову почали качати прес? Качайте його правильно: так, щоб не давати шиї сильне навантаження. Згадайте: адже ви частенько тягніть