Безумовно, ти можеш вибрати будь-яке з вподобаних рослин, але як початківець квітникар зверни увагу на самі невибагливі - саме такі рослини здатні стати справжніми друзями, які не переводячи тебе капризами, а просто радуючи пишним листям або рясним цвітінням (а то і тим і іншим одночасно). Познайомся з кількома випробуваними екземплярами, що відрізняються не тільки витривалістю, але і приносять безперечну користь свого господаря і одному:

1. Хлорофітум чубатий. Дуже популярне домашнє рослина з довгими вигнутими зеленими або смугастими листям. У зрілих екземплярів з середини пучка листя виростають довгі гнучкі пагони, на кінцях яких спочатку зацвітають маленькі білі квіти-зірочки, які перетворюються на маленькі рослинки-дітки. Ці рослинки пускають повітряні корінці і можуть бути згодом посаджені окремо від рослини-батька. Через ці висять у повітрі живих кущиків хлорофітум, коли його вперше привезли до нас з Англії, був названий англійським павуком. Розмножують хлорофітум цими дітками. Хлорофітум може рости як на світлі, так і в тіні, але на світлі його забарвлення стає більш декоративною, а в тіні смужки зникають. Ця рослина вкрай корисно, особливо на кухні. Воно здатне очищати навколишній повітря від шкідливих домішок. До речі, компетентні в подібних питаннях фахівці з мистецтва фен-шуй теж його дуже рекомендують.

2. Сансевіерія, або тещин язик. Це майже незнищенне кімнатна рослина з жорсткими гострим листям, поцяткованими світлими хвилястими поперечними смугами (існують і більш декоративні різновиди з яскраво-жовтим кантом на листках). Ще одне поширене ім'я сансёвіеріі (зміїна шкіра) - данина строкатим смужках. Сансевиерию відносять до декоративно-листяним рослинам, але іноді вона цвіте, викидаючи стрілку з пензликом тендітних біло-зелених квіток, які видають приємний аромат. Це чудове рослина для початківців квітникарів. Воно виживає в будь-якому куточку квартири, переносить сухе повітря, протяги, холод і спеку. Вважається, що сансевіерія очищає повітря від випарів формальдегідних смол, якими просякнута велика частина нашої зробленої з ДСП меблів. Розмножують сансевиерию поділом на частини куща з повзучим кореневищем або зрізаним листом (навіть його частиною), вкоріненим у вологому піску або пустив коріння у воді. Фахівці з фен-шуй приписують сансёвіеріі здатність позбавляти будинок від негативних емоцій, роблячи атмосферу більш комфортною.


Вона допомагає тим, хто займається самоосвітою. Благоволить рослина до людям, народженим під знаком Рака.

3. Крассула портулаковідная, або толстянка, або грошове дерево. Під останнім назвою ця рослина знають майже всі. При правильному догляді через десяток років невеликий держак може перетворитися на розлога деревце. Свою назву - грошове - воно отримало через схожість листя з великими монетами. За народними повір'ями, якщо на дереві дрібні листочки - в кишені буде дзвеніти дрібниця, якщо великі - приємно похрускує купюри. Рослина дуже невибагливо, однак на занадто яскравому сонці листя може побуреть і зморщитися. У цьому випадку рослина треба притенить, і воно знову зазеленіє. Толстянка росте повільно, але впевнено, даючи в рік кілька нових великих пагонів. Розмножувати її можна живцями, вкорінюються як у воді, так і у вологому піску, і окремими листочками, злегка підсушеними на повітрі (2-3 години) і увіткненими у вологий пісок або іншу легку грунт. Фахівці з фен-шуй наділяють грошове дерево властивостями зберігати сили і здоров'я господаря, а також нажиті їм Матеріальні блага. Особливо підходящим місцем для грошового дерева вважається південно-східний та східний кути будинку.

4. Седум Моргана і седум карнеум. Ці два супервинослівих рослини, як і толстянка, відносяться до сукулентів. Седуми можна назвати неперевершеними в сенсі невибагливості - їх можна довірити не тільки початківцю квітникарю, а й цветоненавістніку - вони можуть рости навіть в суміші камінчиків з піском, а в більш-менш живильної грунті виносять відсутність поливу протягом декількох тижнів. Ці рослини байдужі до всього, крім Гарного освітлення. Звисають з горщика стебла-батоги седума Моргана, щільно саджені соковитими загостреними на кінці листям циліндричної форми, прекрасно поєднуються з химерно викривленими стеблами седума карнеума, прикрашеними на кінцях розетками з м'ясистих листків, що нагадують дивовижні квіти. Листя обох сукулентів мають блакитнувате фарбування і є посадковим матеріалом, але тільки після недовгого підсушування на повітрі. А відламані гілочки рослин укорінюються і в грунті, і у воді. Ці рослини також припали до смаку фахівцям з фен-шуй, які переконані, що седуми сприятливо впливають на домашню обстановку.