Ваша дитина просить купити йому домашнього вихованця, але вам не хочеться звалювати на себе проблеми, незручності і клопоти, пов'язані з утримання собаки або кішки? Ви побоюєтеся алергії у малюка або в інших членів родини на цих чотириногих і намагаєтеся запропонувати дитині інших тварин - "спокійніше, поменше, яких простіше утримувати"?

Не поспішайте робити вибір - ще не факт, що хом'як або черепаха більше підходять вашій дитині і вам самим.

Отже, розглянемо проблеми утримання інших представників тваринного світу в якості домашніх вихованців ваших дітей.

Домашні вихованці для дітей - альтернативи кішкам і собакам:

1. Маленькі пухнасті і милі хом'ячки теж нерідко, як кішки і собаки, викликають алергію. Купувати їх з рук - значить, ризикувати придбати тварину з набором різних захворювань, в тому числі, і інфекційних.

Незважаючи на розміри і зовнішній вигляд, що вважаються нешкідливими хом'яки нерідко боляче кусаються, а варто такому звірку втекти з клітки , як він відразу почне ховатися по кутках, гризти все на своєму шляху і взагалі влаштовувати безлад, і зловити його буває нелегко.

Крім того, хом'яки не відрізняються любов'ю до чистоти, мало живуть - всього 2-3 року, і неминуча смерть улюбленця може завдати психологічної травми ще не підросла. А малі розміри хом'ячків нерідко стають причиною серйозних травм, які може завдати малюк звірку.

2. Морські свинки, звичайно, більший і міцніше хом'яків, вони зазвичай більш ручні і ласкаві, проте славляться слабким здоров'ям - інфекції та застуди часто приводять їх до загибелі.

При цьому вони вимагають більшого догляду - мінімум два рази на тиждень потрібно мити клітку, міняти підстилку-туалет, раз на кілька місяців (не рідше разу на півроку) чистити весь будиночок. Морським свинкам потрібно багато життєвого простору - це означає великі клітини.

3. Чутки про виняткове добродушності кроликів сильно перебільшені - ці милі пухнасті звірята вміють дуже боляче дряпатися, брикатися і кусатися. Крім того, вам не обов'язково продадуть кролика карликової породи - в цьому випадку вихованець може вирости до габаритів кішки. І ще - кролики багато і із задоволення гризуть, причому все підряд - меблі, дроти, плінтуса та інші домашні речі.

4. Здавалося б, що може бути менш проблемним, ніж утримання звичайної сухопутної черепахи, нешкідливою і не требущіх клітини або акваріума? Однак черепахи теж відрізняються різними характерами, і до того ж, дуже залежать від температури навколишнього середовища.

Це означає, що в теплі черепахи можуть досить швидко і активно повзати, плутаючись у всіх під ногами, що може призвести до травм людей і самих черепах.


А варто температурі впасти наже 22 градусів тепла, черепахи норовлять впасти у сплячку, причому надовго. Крім того, ці тварини легко застуджуються на протягах.

5. Популярних папуг містити взагалі досить клопітно. Це досить галасливі птахи, які кричать і імітують почуті ними звуки в будь-який зручний для них (але не завжди - для вас) час. Пір'я і пух папуг можуть викликати алергію, а список хвороб, яким вони схильні, дуже великий - включаючи навіть психози і депресії.

Папуги можуть болісно клюватися, їм не можна перебувати на протязі, і потрібно місце для того, щоб вільно літати по квартирі. Причому під час польоту такий птах може загинути або постраждати - від необережно зачинених дверей або врізавшись в закрите вікно. А відкриті вікна призводять до того, що папуга мжет просто полетіти.

6. У США існує мода тримати вдома тхорів, а в останні роки це віяння дійшло і до Росії. Однак тхір - хижа тварина з часом непередбачуваним характером, його укуси можуть бути смертельно небезпечними для маленьких дітей.

Тхори теж можуть викликати алергію, а пахнуть сильніше кішок і собак. Крім того, ці звірята схильні до злодійства не менш сорок - вони несуть в свою "нору" все підряд, від їжі - до речей, які крадуть навіть із сумок і кишень.

7. Екзотичні холоднокровні, начебто змій, жаб, ігуан та інших ящірок, - невідповідні вихованці для дітей, в тому числі, і за своїми психологічними характеристиками. Крім того, ці тварини нерідко вимагають складного або дорогого догляду.

8. Акваріум з рибками - це, звичайно, добре, якщо дитина не прагне до особистого спілкування з вихованцями. Однак і акваріум треба регулярно чистити, рибки вимагають уважного догляду, а риб'ячий корм може викликати алергію.

Виходячи з усього вищесказаного, фахівці найчастіше радять просто завести дитині цуценя або кошеня - якщо, звичайно, до цього немає медичних протипоказань.