Стрімко наближається сезон відпусток змушує нас замислюватися не тільки про те, куди відправитися в подорож, але і про те, що з собою взяти, щоб відчувати себе на відпочинку комфортно і безпечно. І кожен досвідчений турист скаже, що вирушати в дорогу без аптечки першої допомоги, щонайменше, нерозсудливо. Навіть у закордонній подорожі, захищені страховками туристи можуть відчувати потребу в деяких засобах, які слід тримати під рукою.

Звичайно, не потрібно запасатися препаратами на всі випадки життя і тягнути за собою додатковий валізу з ліками, але деякі важливі засоби слід захопити з собою.

По-перше, це кошти рятують мандрівників від заколисування в транспорті. В аптеках провізори Вам обов'язково запропонують на вибір гомеопатичні, рослинні або лікарські препарати. Сучасні засоби настільки гарні, що зазвичай однієї таблетки вистачає на звістку день.

По-друге, необхідно заздалегідь придбати і знеболюючі засоби. За статистикою практично 80% від всіх подорожуючих дорослих страждає від головних болів в процесі перельоту на літаку або ж після нього. Навіщо ж затьмарювати зустріч з довгоочікуваним місцем відпочинку банальної головним болем. Хтось вибере препарат групи анальгетиків, комусь допомагає "Цитрамон" або "Темпалгін". У будь-якому випадку взяти з собою слід перевірений на собі препарат. Цікаво, що багато відпочиваючі у відпустках страждають від зубних болів, викликаних станом охолодження організму під час тривалого купання.

По-третє, не можна забувати про харчові порушеннях через різницю в кухнях. Навіть маючи міцний шлунок, Ви не можете бути повністю впевнені в тому, що якесь екзотичне блюдо сприйметься їм без нарікань. І статистика підтверджує вищесказане, тим більше що більшість дорослих, та й не дуже дорослих людей має ті чи інші проблеми пов'язані з шлунково-кишковим трактом. Причому викликати дискомфорт може не тільки незвичайне блюдо, але і спеції, якими воно було приправлено. Лікарі рекомендують навіть завчасно почати готувати свій шлунок, приймаючи засоби, що нормалізують і зміцнюють його мікрофлору. Аптекар обов'язково підкаже потрібний засіб, якщо вирішили не обмежуватися звичайним "Активованим вугіллям" і "Фесталь". І не забудьте про печію, яка може застати в самий невідповідний момент, і візьміть з собою "Гастал" або "Ренні".

По-четверте, важливо не забути жарознижуючі засоби. Зазвичай вони потрібні не для лікування грипу та застуди, а для пониження температури тіла, наприклад, після тривалого перебування на сонці. Ймовірно, Ви вже помітили особливість свого організму, реагувати пропасними проявами на перший загар, це нормальна реакція на різкий викид меланіну, речовини в організмі людини відповідального за забарвлення шкірних покривів.


Навіть якщо Ви зазвичай нормально реагуєте на сонці, пам'ятайте про те, що його випромінювання в різних куточках світла буває різним. Тому запасіться тим жарознижуючим препаратом, який зазвичай приймаєте під час підвищення температури тіла при застуді.

По-п'яте, обов'язковим є набір пластирів та інших ранозаживляющих засобів. Тому, бактерицидний пластир, крем типу "Рятувальник", зеленка або йод повинні міцно влаштуватися у Вашій аптечці для подорожей. Не думайте, що, тільки відпочиваючи з дітьми потрібно подбати про такі засоби. Жоден дорослий не застрахований від подряпин і саден, особливо коли знаходиться в незнайомих для себе умовах. А відпочинок на морському узбережжі взагалі можна вважати екстремальним видом відпочинку, особливо якщо Вам захотілося відвідати безлюдні пляжі або поплавати у безлюдних місцях. І взагалі, причиною рани може стати навіть самий банально стирчить зі стіни цвях або поспіх, яка буває неминуча в дорозі. Звичайно, потім можна буде придумати історію про те, як Ви рятували заблукав дельфіненка і поранилися об кораловий риф, але спочатку потрібно буде провести невідкладні процедури по знезараженню рани.

По-шосте, вирушаючи у подорож в теплі країни, не забудьте про сонцезахисні засоби. Їх, в общем-то, не можна вважати лікарськими, але називати незамінними можна однозначно. Пам'ятайте, що засмагати взагалі шкідливо, а кидатися в обійми ультрафіолетових променів, не захистивши шкірні покриви - просто безрозсудно. Не варто псувати власний відпочинок, в перший же день згорівши на пляжі. В ідеалі слід мати кілька сонцезахисних засобів: це може бути захист SPF 20, SPF 15 і SPF 10. Перший час потрібно застосовувати найсильніший засіб, поступово переходячи до більш м'яким. Володарям мармурово-білої шкіри потрібні ще більш сильні засоби. І не забувайте, що свою дію сонцезахисні препарати починають через мінімум 20 хвилин після нанесення на тіло. Також пам'ятайте про те, що більшість з них потрібно наносити заново після кожного купання. Якщо ви подорожуєте разом з маленькими дітьми і плануєте багато часу проводити на пляжі, то запасіться для них препаратом із захистом SPF 60.

Вже пакуючи валізи, пам'ятайте про те, що деякі ліки можуть знадобитися Вам вже в дорозі, тому не слід здавати їх в багаж. Не ставтеся безтурботно до свого здоров'я. Краще не скористатися заздалегідь припасеним засобом, ніж мучитися без нього в момент гострої необхідності. Не шкодуйте ні сил ні часу на забезпечення власної безпеки і комфорту, адже ніхто інший за Вас цього не зробить.

А, повернувшись з відпустки, проаналізуйте, наскільки корисною була Ваша аптечка, можливо, Ви доповніть її та іншими засобами, наприклад, антигістамінними препаратами, що рятують людей від алергічних реакцій.