У сучасних реаліях найбільшу популярність серед жіночої половини людства завоювала косметична процедура, спрямована на коригування фігури й усунення її видимих недоліків, і ім'я їй - ліпосакція.

Ліпосакція являє собою метод операційного втручання, в результаті якого видаляються жирові відкладення з місць їх найбільшого скупчення - стегон, сідниць, живота, рук та інших ділянок тіла, схильних зайвому жирообразования.

Звичайно ж, ліпосакцію не варто сприймати як єдино вірний засіб боротьби із зайвою вагою. Помилково вважати, що дана процедура - панацея від ожиріння і ефективний метод схуднення.

Природно, ніхто не піддає сумніву те, що дана методика досить-таки дієва. Але ліпосакція всього лише результативний спосіб корекції жирового обсягу і контурів тіла, і не більше того. Наявну проблему надмірної ваги потрібно вирішувати комплексно: дотримуватися дієтичне харчування і дотримуватися активних фізичних навантажень, а на додаток до цих заходів - вдаватися до допомоги різних косметологічних процедур, однією з яких і є ліпосакція.

Як і кожна процедура ліпосакція має свої показання до застосування, основне з яких - локальні форми ожиріння, які потягли за собою порушення контурів фігури. Як правило, найбільш "ласими" для жироотложение ділянками тіла є стегна, живіт, внутрішня поверхня колінних суглобів, плечі. Також покликання ліпосакції - усунути жирові скупчення в області спини, підборіддя, носогубних складок.

Процедура ліпосакції передбачає зменшення загальної ваги тіла. Також варто зауважити, що для усунення целюліту (тут краще допоможе антицелюлітний масаж або обгортання), в також шкірних розтяжок ліпосакція не використовується. Єдине, вона може посприяти легкому поліпшенню шкірного покриву, схильного даними утворенням, за рахунок зменшення шару жирових відкладень.

Необхідно враховувати і ту обставину, що видалення жиру не проходить безслідно для організму. Усунення надлишків порушує природну рівновагу в організмі: чим більше зональний обсяг ліпосакції, тим вище ризик можливих ускладнень. Вони, як правило, явище рідкісне, але все ж можливе. Як правило, виникають ускладнення - результат недостатньої кваліфікації фахівців, які проводять операцію, відсутність необхідної дослідної практики, а також - недоброякісність використовуються в процесі ліпосакції матеріалів та обладнання.

Основні ускладнення в результаті проведення ліпосакціонной процедури виражаються в наступному вигляді:

  • жирова емболія - закупорювання кровоносних судин грудочками жиру;
  • анемія - зниження рівня гемоглобіну та еритроцитів у крові;
  • тромбоемболія - закупорка судин згустками крові, тобто тромбами.

Також можливі ускладнення місцевого характеру, такі як набряклість, порушення чутливості шкірного покриву, гематоми, крововиливи, нерівності контуру шкіри.

Важливо те, що досить-таки малі розрізи шкіри, що наносяться при проведенні операції, практично не травмують шкірний покрив.


Як наслідок - мінімальним стає ризик утворення рубців, а також грубих деформацій шкіри.

Процедура ліпосакції проводиться наступним чином:

  1. Залежно від обсягів оперативного втручання проводиться необхідне знеболення. Як правило, при невеликих обсягах видалення жирових відкладень, а також при малій площі їх поширення використовуються кошти місцевої анестезії. При великому обсязі видаляється жирової тканини і в разі усунення надлишків жиру з декількох місць локалізації застосовується загальне знеболювання.
  2. Через невеликі (1-1,5 см) надрізи шкірного покриву фахівець вводить під шкіру розчин адреналіну, який сприяє звуженню кровоносних судин, і комплекс ферментів, необхідний для руйнування жирових тканин.
  3. Далі в підшкірний покрив вводяться металеві трубки, приєднані до спеціального вакуумного апарату. З його допомогою і відбувається процес відкачування жирових відкладень. У деяких випадках використовується ультразвуковий апарат для ліпосакції. Причому дана методика набуває все більшої популярності за рахунок меншої травматичності і більшої ефективності.

Як правило, протягом декількох тижнів після проведення операції в місцях втручання можуть спостерігатися синці та набряки. З цієї причини необхідністю стає носіння протягом деякого тимчасового періоду - залежно від індивідуальних особливостей шкіри - спеціального еластичного білизни, корисний вплив якого посприяє зменшенню набряклості, а також сприятиме в правильному скороченні шкірного покриву.

Тривалість постоперационного періоду знову-таки справа індивідуальна, залежне більшою мірою від фізіологічних особливостей кожного організму, його здатності до реабілітації, а також від віку пацієнта та інших подібних факторів.

Не варто будувати ілюзій з приводу того, що віддалена жирова тканина зникне раз і назавжди. Звичайно ж, якщо дотримуватися певного режиму харчування та догляду за тілом, а також здійснювати постійний контроль ваги, ефект від ліпосакції має право на "постійну прописку". Якщо ж "пуститися у всі тяжкі - забути про дієту, фізичних вправах та здоровий спосіб життя - жирова тканина обов'язково повернеться, якщо не на місця колишнього скупчення, то на суміжні їм області.