Користь йогурту полягає не тільки в поліпшенні травлення і кишкової мікрофлори, а й в стимуляції розумової активності.

Вчені з Каліфорнійського Університету довели, що йогурт корисний для роботи мозку, діючи на ментальну активність в якості посередника. А саме, внаслідок експерименту було виявлено, що між станом кишкової мікрофлори і мозком існує прямий зв'язок.

Чи корисний йогурт? Дослідження

У дослідженні взяло участь 36 жінок у віці 18-55 років, яких розділили на 3 групи і скорегували їх місячний раціон харчування. Перша група їла йогурт, який був збагачений пробіотиками, друга - йогурт без мікроорганізмів, а в раціоні третьої йогурт був відсутній.

Досліджуючи, чим корисний йогурт для організму і як він впливає на мозок, дослідники провели МРТ мозку кожної учасниці до і після експерименту.


В результаті було встановлено, що жінки, які їли йогурт з пробіотиками, реагували на подразники значно спокійніше, ніж ті, в раціоні яких йогурт був відсутній. Учасниці, які харчувалися звичайним йогуртом, показали проміжні результати.

З цього дослідження вчені і змогли зробити висновок, що йогурт корисний не тільки для кишечника, але й для мозку, допомагаючи йому працювати злагоджено і легше реагувати на стреси.

Йогурт - це продукт, який можна, і навіть потрібно, поєднувати з різноманітними продуктами, такими як салати, наприклад, роблячи з нього заправку для авокадо.

Для приготування салату з авокадо і йогуртом вам потрібні:

2 стиглих авокадо

200 грам зеленого салату

2 черешки селери

1 лимон

150-200 грам йогурту

Оливкова олія

Сіль, перець за смаком