Молоді плодові дерева потребують особливої уваги до себе. На що варто звертати увагу при догляді за молодими деревами?

Догляд за молодими деревами: глибина посадки

Поки плодові рослини молоді, найпростіше поправити недоліки, допущені раніше при їх посадці. Уважно оглядайте саджанці. Догляд за молодими деревами передбачає уважне ставлення до глибині їх посадки. Якщо дерево було занадто глибоко посаджено, його потрібно підняти. Для цього навколо стовбура на відстані 40 см викопують траншею, акуратно піднімають молоде дерево за стовбур, і підсипають ґрунт під дерево. Важливо не перестаратися, коренева система не повинна здатися зовні. Після цього потрібно добре утрамбувати ґрунт навколо дерева.

Догляд за молодими деревами: нахил дерева

Якщо при первісній посадці грунт ні щільно утрамбований, це могло спровокувати нахил дерева. Для того, щоб вирівняти молоді дерева, потрібно випрямити його і підв'язати до щільно вбитого в землю кілка, натягуючи дерево так, щоб воно росло рівно.

Догляд за молодими деревами: пристовбурні круги

У перший рік після посадки коріння дерева займають уже всю площу посадкової ями, і їх приріст буде збільшуватися.


Саме тому на другий рік пристовбурні кола плодового дерева доводять до 2 метрів у діаметрі. Навесні і влітку догляд за молодими деревами передбачає розпушування грунту навколо стовбурів за допомогою граблів. Восени грунт пристовбурних кіл потрібно перекопати на глибину 15 см, внести добрива і мульчу.

Догляд за молодими деревами: рівень вологи

Молоді плодові дерева під час активного росту влітку потрібно добре поливати, при цьому грунт потрібно рясно зволожити на глибину до півметра. Тільки так коренева система дерева отримає достатню кількість вологи. На один квадратний метр пристовбурного кола середня норма води - 2-3 відра залежно від щільності ґрунту. Догляд за молодими деревами вимагає уважного і дбайливого ставлення до них, в цьому випадку врожай не змусить довго себе чекати.