Радість садівника може затьмарити борошниста роса на смородині. Як боротися з цим шкідливим грибком?

Якщо серед яскраво-зелених чагарників смородини миготять гілки і листя з білим нальотом, то рослина захворіло борошнистою росою. Цей шкідливий грибок може послабити рослину, а значить знизити врожай і навіть призвести до загибелі куща. Дуже важливо запобігти появі борошнистої роси на смородині.

Борошниста роса на смородині: як захиститися

Для цього садівникам і городникам важливо дотримуватися простих правил безпеки, щоб не з'являлася мучнистая роса на смородині:

 • Купувати саджанці рослин потрібно тільки в перевірених розплідниках, щоб на них не було борошнистої роси
 • Якщо ви берете паросток смородини у сусіда по дачі, уважно огляньте не тільки сам відросток, але і ділянку сусіда. Якщо він заріс бур'янами, а кущі смородини виглядають чахлими, не беріть такий саджанець.
 • Вибирайте стійкі до борошнистої роси сорти смородини - чорна смородина: Московська, Багіра, Чорний перли, Уссурі; біла і червона смородина міцніші, ніж чорна; Булонська червона, Червоний хрест, Булонська біла, Голландська біла
 • Превентивна міра боротьби з борошнистою росою на смородині - це обдати кущ смородини гарячою водою 90 градусів на початку квітня.
 • Важливо періодично оглядати кущі і при виявленні дуже кривих гілок, скручених листків і білого нальоту зрізати і спалити уражені пагони.
 • Кущі смородини не повинні бути занадто густими, а грунт дуже вологою.


  Таке середовище сприяє розмноженню грибка борошнистої роси.

 • Варто уникати надмірного добрива смородини азотними добривами, краще використовувати для живлення рослини фосфорні та калійні добрива.

Способи боротьби з борошнистою росою на смородині

Важливо якомога швидше приступати до лікування смородини при виявленні на ньому грибка борошнистої роси. Після обрізання пошкоджених пагонів і їх спалювання необхідно обробити кущ смородини спеціальними хімічними засобами, а краще вибрати натуральні способи лікування.

Нешкідливий метод боротьби з борошнистою росою на смородині:

 • Коров'ячий гній розвести у воді в співвідношенні 1:10, дати настоятися 4 години, потім обробити кущі борошнистої роси на смородині.
 • У 10 л окропу засипати 3 кг золи, дати настоятися 24 години. Обробити кущі, потім повторити обробку через 10 днів.
 • Подрібнити 50 г господарського мила, додати 50 г соди, залити 10 літрами води і розчинити. Поливати кущі борошнистої роси на смородині цим розчином з лійки. При необхідності повторити обробку смородини від борошнистої роси через 10 днів.