Робота поза офісом розширює кругозір, постачає додатковою енергією та ідеями.

З кожним днем дистанційна робота завойовує все більше прихильників у різних країнах. І це не дивно, адже регулярна зміна обстановки стимулює мозкову діяльність, а так само допомагає боротися з перевтомою, підвищуючи ефективність праці.

Про це говорять реальні приклади безлічі американських компаній, які одні з перших почали практикувати віддалену роботу співробітників. По-перше, це економить гроші компанії на електроенергії, обладнанні та інших регулярних розтратах, а по-друге, приносить бізнесу кращий результат, стимулюючи більш ефективну працю.

Комусь може здатися, що відсутність співробітника на робочому місці позбавляє керівництво ефективного контролю роботи, але насправді все інакше. Адже завдяки інтернету та мобільного зв'язку працівник, який трудиться поза офісом, стає таким же близьким, як і сидить поруч. Більше того, робота поза офісом допомагає людині відчувати себе більш вільним і дає право вибирати найбільш комфортні для роботи місця, а, значить, підвищує його працездатність.

Ефективність роботи поза офісом підтверджують численні приклади з практики. Своїм досвідом з редакцією поділилася засновник і провідний тренер "Центру розвитку" Мірайа "Ольга Евланова, яка вже кілька років працює за стінами офісу." Для мене зараз настали щасливі часи. Після 15 років роботи офісним працівником я сама формую свій робочий графік і можу вибирати місце роботи залежно від мети. Коли я пишу статті або готую доповідь, добре думається в затишних місцях, де мало людей. Це можуть бути парки, кафе, дача .. Для персональних консультацій частіше вибираю безпечний простір кабінету, тому що таємне і незрозуміле описувати в суспільстві буває неможливо і, думаю, що не потрібно. Конфіденційність, взаємоповага і зручність - це теж основи моєї роботи. Тому я рада можливостям вести прийом як на правому березі Дніпра, в центрі Києва, так і на Лівому.


Подобається, коли і у клієнтів, і в мене є вибір, де працювати і в якому форматі ". Ольга, як Ви вважаєте, чому потрібно працювати поза офісом?

" Все добре, що в добре міру "- думаю, це може бути слоганом в організації роботи сучасних офісних співробітників. Навіть коли людина знайшла роботу в радість йому необхідно простір для польоту думки, уяви, волі рішень. Знаю, що працює в бізнес структурі людині важливо те простір, де він знаходиться. Офіс - це простір для командної роботи, коли потрібно і можна швидко приймати рішення, взаємодіяти, йти до однієї мети. Для того щоб бути "в темі" важливо працювати в офісі і періодично міняти обстановку, щоб перемикати свою увагу, відновлюватися, обмірковувати.

Будь-яка робота може виснажити нервову систему людини, якщо немає можливості робити паузи і міняти місце. Особливо коли співробітник великої компанії з open space готує проект, перевіряє, звіряє, обмірковує, йому краще піти в кімнату переговорів або попрацювати поза офісом.

Щоб продовжувати добре працювати, зміна обстановки потрібна багатьом. Спадає на думку, як приклад, анекдот: коли до психотерапевта звернувся співробітник консервного заводу з синдромом професійного вигорання, жвавий через постійне напруження і відповідальності вибору при сортуванні яблук "велике або дрібне". Завдяки цілі і визначенню "як зараз краще її досягти", думаю, можна бути продуктивним і щасливим, працюючи для себе або для кого-то в будь-якому місці.

Незважаючи на зростаючу популярність, сьогодні робота поза офісом залишається мрією для великої кількості українців, які змушені цілими днями знаходитися в одній і тій же обстановці. Найчастіше причина полягає в консервативних підходах керівництва, а так само уявному відчутті контролю підлеглих, коли вони знаходяться поруч. Насправді ж свобода допомагає значно поліпшити результати роботи і загальні показники компанії.