Квіти дзвіночки - це справжнє прикраса будь-якого заміського ділянки, саду, дачі. Які бувають різновиди дзвіночків, і які особливості їх вирощування?

Рослина дзвіночок (Campanula) відноситься до сімейства дзвоникових (Campanulaceae) і включає більше 300 видів. Ця рослина любить луки, ліси, степи і скелясту місцевість. Квіти дзвіночки бувають однорічними, дворічних і багаторічними. Садівники для зручності підрозділяють дзвіночки на три групи: низькорослі, середньорослі і високорослі рослини.

До низькорослим можна віднести наступні сорти: Дзвоник карпатський, Дзвіночок ложечніцелістний або спіральнолістний.

Середньорослі сорти: Дзвіночок Такесіма , Дзвіночок точковий, Pink Octopus ("Рожевий восьминіг"), Дзвіночок продірявлений (С. fenestrellata)

Високорослі сорти дзвіночків: Дзвіночок широколистий (С. latifolia), Дзвіночок широколистий (С. latifolia), Дзвіночок скупчені ( С. glomerata) та інші.

Квіти дзвіночки: вирощування

Дзвіночки добре приживаються в затінених, але їхнє цвітіння будемо рясним на сонячних ділянках. Грунт має бути добре дренированная, поживна і не надто вологий.

Азотні, мінеральні або органічні добрива потрібно вносити ранньою весною, коли сніг починає танути, а другий раз - на початку літа азотно-фосфорно-калійної сумішшю, коли на квітах дзвіночках зав'язуються бутони.

Більшість сортів дзвіночків не вимагають поливу, за винятком затяжних посушливих періодів.

Відцвілі рослини краще відразу видаляти, не допускаючи засмічення клумби.


Насіння квітів збирають, коли плоди-коробочки стають солом'яно-бурого кольору.

Пересаджувати квіти дзвіночки рекомендується навесні і ранньою осінню. Зимує більшість сортів дзвіночків без будь-якого укриття.

Як правило, квіти дзвіночки стійкі до хвороб, проте, якщо їх довго вирощувати на одному місці, їх імунітет може слабшати. Пенніц і слимаки - основні небезпечні шкідники, з якими допомагає впоратися махорка.

Однорічні квіти дзвіночки розмножуються тільки насінням, дворічні рослини - насінням і весняними живцями. Багаторічні дзвіночки можна розмножувати поділом Кустаа кореневими живцями.