Відновлення після пологів - процес непростий і вимагає від жінки як фізичних, так і емоційних витрат. Які особливості післяпологового періоду в літній період?

Післяпологовий період характеризується як фізіологічними, так і психологічними змінами в організмі жінки. Влітку особливу увагу новоспечена мама повинна приділяти гігієні. Після появи малюка на світ матка починає активно скорочуватися, змінюється гормональний фон, є кров'яні виділення. У цей період можна носити післяпологовий бандаж, який допомагає повернутися м'язам живота в нормальний тонус.

Самопочуття жінки може бути не найкращим. У літню спеку краще уникати прогулянок під палючим сонцем. Але це не означає, що потрібно бути максимально пасивною і сидіти вдома. Важливо чергувати активність з повноцінним відпочинком, незважаючи на кількість нових турбот. Це дозволить нормалізувати не тільки фізичний стан жінки, але і вирівняти її психологічний настрій, підняти настрій і уникнути депресії в післяпологовий період.

Цю думку поділяє і наш експерт, спеціаліст по природному батьківства, пологів і грудного вигодовування Юлія Шушайло . "Часто мами, що переживають післяпологовий період влітку, дуже сильно обмежують себе в простих радощах, таких як прогулянки, пікніки, походи в ліс поїздки у відпустку.


Багато жінок замикаються на перші кілька тижнів \ місяців будинку, закривши вікна, щоб не продуло, і сидять в задушливій і курній кімнаті. Їм здається, що так краще вбережуть себе і дитину від можливих проблем. Насправді, сонце і свіже повітря - це найкраща профілактика рахіту та інших хвороб у дитини, а ще це можливість мамі відчути себе краще після пологів . невтомливо прогулянки будуть тільки корисні, а посиденьки в парку тіні дерев або біля водойми дуже приємні. Не забувайте багато пити, досипати вдень нічні "гуляння", а ще нормально харчуватися. Правила харчування, що дісталися нам у спадок з часів Радянського Союзу, забороняють годувальниці їсти фрукти, корисні овочі і ягоди. І це повна нісенітниця! Якщо у мами не було і немає алергії, то ці продукти необхідно вживати в їжу. У них містяться необхідні для жінки, що народила вітаміни і клітковина. Боятися є вітаміни і заштовхувати в себе печиво та каші - це не найкраща ідея для післяпологового відновлення ".

Саме важливо для жінки в післяпологовому періоді - прислухатися до своїх відчуттів і намагатися жити повноцінним життям в будь-який час року!