Пора літнього відпочинку як ніколи краще підходить для демонстрації відкритих нарядів, які можуть надати поглядам оточуючих ваші гарні ніжки і засмаглі руки. А як бути, якщо десь випадково зачепилися рукою або ногою, і на самому видному місці утворився негарний синяк? ..

Для того, щоб звести до мінімуму негатив від отримання синяка, необхідно запам'ятати так звану стратегію вірного поведінки при легкій травмі м'яких тканин, через яку і утворюється синець на шкірі.

До речі, синець на обличчі проходить приблизно через тиждень, на тілі - через два тижні, а на нозі він може красуватися аж протягом місяця.

По-перше, необхідно оцінити завдану собі збиток. Дуже важливо, навіть при самій незначній на перший погляд травмі, переконатися, що немає серйозних пошкоджень, і що ми маємо справу лише з забоєм. Якщо ви відчуваєте сильний біль, набряк на місці удару швидко наростає, рука або нога рухається обмежено - все це сигналізує про те, що перш ніж робити якісь дії, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Якщо забій супроводжується розтягненням зв'язок, з яким можна впоратися самостійно, в даній ситуації допоможуть мазі або гелі, розраховані на такі ситуації, що знімають запалення і біль у суглобах і м'язах.

По-друге, необхідно вжити заходів до запобігання набряку. Найвірніше, що при ударі необхідно зробити, якщо той загрожує утворенням синця, - це докласти що-небудь холодне, наприклад, лід або будь заморожений в морозилці продукт. Однак, що абсолютно зрозуміло, холодильники є не скрізь, тому в такому випадку підійде і пластикова пляшка, наповнена холодною водою. За допомогою холоду можна злегка уповільнити виникнення пухлини, а також кілька знеболить місце пошкодження.


При цьому досить потримати холодний предмет близько десяти хвилин, потім зробити перерву на такий же час, потім ті ж дії повоторіть три або чотири рази. У тому випадку, якщо забій був в області руки або ноги, то бажано близько півгодини потримати їх піднятими на рівень вище серця, або перебинтувати еластичним бинтом для запобігання затікання крові в область травмованих тканин. Після цього можна застосовувати протизапальні препарати, які допоможуть прискорити розсмоктування гематоми. Наприклад, з підручних засобів можна спробувати лист алое або капусти, пюре з білої квасолі або шматочок ананаса. З аптечних препаратів можна використовувати мазь з арніки (із вмістом її екстракту більше десяти відсотків).

Третім кроком, коли синяк вже сформувався, можна зробити прогрівання. До цього заходу необхідно вдаватися через добу-дві після забиття. При прогріванні можна використовувати грілку, наповнену теплою водою, ставити горілчаний компрес, малювати сіточку йодом, а з народних засобів можна порекомендувати ріпчасту цибулю, подрібнений в кашку і змішаний з порошком листя подорожника і медом. Крім того, зігріваючу дію володіє терта редька або настоянка календули.

Ще абсолютно не зайвим буде збільшити на час визоровленія споживання організмом вітаміну C, для чого необхідно їсти драже вітамінів або просто збільшити вміст такого вітаміну в їжі (цитрусові, болгарський перець, чорна смородина і т.д.).

При дотриманні цих нехитрих порад можна в рази зменшити термін життя синяка, дозволивши собі знову надягати короткі спідниці і сукні з коротким рукавом, щоб демонструвати красу своїх ручок і ніжок ...