У дачників і садівників роботи в саду влітку предостатньо. Але якщо знати, що саме і коли потрібно робити, то турбота про ділянку або саді не буде в тягар.

Роботи в саду влітку: квітник

Високі рослину потрібно забезпечити опорою, щоб вони не поламалися. Якщо на квітучих чагарниках хочеться мати багато бутонів, але центральний бутон потрібно відщипувати. Важливо видаляти засохлі стебла і відцвілі бутони.

У суху погоду необхідно поливати квітник в ранкові або вечірні години. Важливо оглядати рослини на наявність шкідників і своєчасно обробляти їх.

Роботи в саду влітку: плодові дерева і чагарники

На початку літа плодові дерева краще підгодувати калійним добривом. Після збору врожаю кущі смородини, аґрусу та малини необхідно обрізати.

Роботи в саду влітку: газон

Якщо ви використовуєте багаторічний газон, його на початку літа можна підгодувати азотним добривом. Потрібно не забувати регулярно підстригати газон і поливати в ранкові або вечірні години.

Роботи в саду влітку: боротьба з шкідниками

Посадки рослин потрібно регулярно оглядати на наявність хвороб і шкідників.


Для боротьби зі шкідниками можна використовувати екологічно безпечні способи із застосуванням ентомофагів. У середині-кінці серпня бажано внести в грунт біологічні засоби контролю за личинками хруща та довгоносика.

Роботи в саду влітку: розмноження рослин

Початок літа - хороший час для посадки і вкорінення зелених живців. Після закінчення сезонної вегетації можна викопувати і ділити цибулинні рослини. У серпні дозрілі насіння однорічних і дворічних рослин потрібно зібрати і висушити для майбутнього посіву.

Роботи в саду влітку: прибирання та ремонт

Літо - чудовий час облагородити сад і ділянка, відремонтувати парканчик навколо квітника, оновити опори у рослин. Сухі гілки рослин і листя потрібно зібрати з ділянки.

Головне - це здійснювати будь роботу в саду з гарним настроєм, тоді сад буде радувати вас яскравими квітами і смачними плодами.