З приходом літа наші вихованці із задоволенням проводять час на свіжому повітрі, дачі, лісі. У зв'язку з цим купати собаку доводиться частіше. Як правильно це робити?

Зазвичай, собаки спокійно реагують на воду. Навіть якщо водні процедури для тварини вдома в новинку, дуже швидко вихованець звикне до цього, якщо купати собаку правильно.

Підготовка собаки до купання

Перед тим як купати собаку, правильно буде її розчесати, особливо якщо шерсть у вихованця довга. Розчісування допоможе позбавити тварину від колючок і колтунів.

Потім важливо підготувати воду. Якщо у вас маленька собака, то її можна мити в тазику. Для цього можна набрати воду в два таза, один для купання з шампунем, а інший - для ополіскування тварини. Температура води повинна бути 40-45 градусів.

Як правильно почати купати собаку

Спочатку необхідно намочити собаку. Душ допоможе зробити це ефективно, якщо тварина велике.


Слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляла в вушні раковини тварини.

Правильно купати собаку спеціальним миючим засобом або шампунем. Нанесіть шампунь на шерсть, розподіліть рівномірно і добре вспеньте. Уникайте потрапляння шампуню в очі і не давайте собаці злизувати піну. Якщо тварина алергік - вибирайте спеціальний шампунь, порадьтеся попередньо з ветеринаром.

Після намилювання вовни, добре промийте тварина. Правильно купати собаку - значить не провокувати ніяких шкідливих наслідків для здоров'я тварини.

Сушка собаки після купання

Після ретельного ополіскування добре витріть рушником собаку. Можна так само розчесати тварину, поки шерсть волога. Але якщо шерсть у собаки довга, то краще розчесати її вже, коли шерсть висохне. Якщо собака спокійно реагує на фен, то краще просушити шерсть ним.

Після купання собаку краще заохотити чимось смачним!