Готуючись до співбесіди, важливо подумати також про те, як налагодити перший контакт з людиною, яка буде брати вас на роботу.

Інтерв'ю при прийомі на роботу - один з найважливіших етапів, що визначають успіх ваших спроб роздобути бажане місце. Саме тому до цієї зустрічі потрібно грунтовно готуватися.

Однак успіх співбесіди визначається не тільки величиною послужного списку кандидата і його професійними якостями, а й першим враженням про людину, яке складається на зустрічі. Але як розташувати до себе працедавця, якщо не знаєш про нього майже нічого? У цьому можуть допомогти прості поради, якими поділилася з редакцією Вікторія Бєлік, HR-директор Conim Group, гештальт-терапевт, співзасновник Therapist & Сonsultant:

1. Говорячи про те, як розташувати до себе працедавця, в першу чергу слід звернути увагу на впевненість у собі. Незважаючи на те, що ця фраза розхожа, трясся від страху і тривоги кандидата мало хто захоче взяти на роботу.

2. Другим обов'язковим критерієм складання позитивної думки про людину є його зв'язкова, логічна мова. Щоб не впасти в бруд обличчям, до зустрічі потрібно готуватися, плануючи те, що будете розповідати на співбесіді.

3. Під час зустрічі так само важливо дивитися людині в очі, а не ховати погляд у підлогу.

4. Розташувати до себе працедавця так само допоможе природне і спокійна поведінка. Поради же, якими діляться на численних тренінгах, часто працюють навпаки. Якщо ви намагаєтеся повністю підлаштуватися під людину або позагравати з ним, не чекайте позитивної реакції. Така поведінка може знайти вашу зустріч на провал.

5.


І, звичайно ж, найважливішим для успішної співбесіди є хороше резюме, презентація свого досвіду, знань, умінь.

"Звичайно ж, не можна дати єдиний рецепт того, як розташувати до себе працедавця, і на що робити акцент при зустрічі. Адже на різні вакансії потрібні різні типажі людей. Але перераховані вище правила - це обов'язкові пункти, якими я керуюся, щоб дивитися їх далі ", - пише Вікторія Бєлік.

Психолог Ліза Лонська так само радить звернути увагу на те, що людина очікує від нової роботи.

"Перш, ніж прийти власне на співбесіду, стоїть собі поставити кілька запитань:

- уявляю я себе на цьому місці?

- чи все мене влаштовує в роботодавця і його реченні?

- що мені потрібно від цієї роботи і чим я можу бути корисний?

Крім того, не забувайте, що вибирає не тільки роботодавець, але і ви. Тому ви маєте право вибирати місце та умови роботи: якщо вас не влаштовують важливі речі, ви завжди можете обговорити інший варіант або взагалі відмовитися. Складно радити конкретні техніки, адже впевненість у своїх силах і спокійний настрій не підроблений, ви легко можете видати себе ритмом дихання або вологими долоньками. Саме тому я раджу відповісти на представлені запитання. Вони допоможуть прийняти внутрішнє рішення і знайти більш стійку позицію, в тому числі, і в очах роботодавця ", - пише Ліза Лонська.

Досить часто наше хвилювання і переживання заважають на співбесіді і не дають проявити свої навички і знання в повній мірі. Ці ж прості поради від фахівців допоможуть уникнути найпоширеніших помилок і підкажуть, як розташувати до себе працедавця.