Надмірна вага - одна з найбільш поширених так званих "головних болів", що доставляють стикається з ним людині масу неприємних думок та інших недуг. Як правило, більшою мірою від присутності "зайвих" кілограмів страждають жінки, причому як фізично, так і морально.

Сучасні стандарти краси і справді вимагають чималих жертв. І багато представниць прекрасної статі, забуваючи про власну індивідуальності, намагаються не відступати від диктуються суспільством стереотипів.

Як підтверджує практика - найбільш активними жіночі дії, що направляються на схуднення і "ліплення" ідеальної ваги, стають перед святами, значущими датами і відпускним сезоном.

Для більшості жінок своєрідним стимулом до приведення в порядок себе і своєї зовнішності є новорічні урочистості. Як правило, впредверіі даного свята жіноча половина людства приділяє більше уваги тому, як вона буде виглядати в цю чарівну новорічну ніч. Давнє повір'я про те, що "як Новий рік зустрінеш - так його і проведеш" сприймається буквально.

На допомогу приходять всі доступні засоби - ретельно продуманий наряд, самий кращий макіяж, ідеальна зачіска. Природно, багатьом хотілося б і того, щоб все це пишність обрамляло і підкреслювало красу наявних природних даних. Простіше кажучи - щоб "костюмчик сидів" В результаті чого всілякі дієти, вимотуючі посилені тренування, різні косметичні процедури стають більш затребуваними в передноворічний період.

Однак часом, незважаючи на всі прикладені зусилля, тимчасові витрати і позбавлення, бажаний результат так і не настає - надмірна вага не поспішає зникати. Що ж стає перешкодою на шляху до ідеальної фігури?

Група російських вчених-дієтологів на чолі з професором М.М.Гінзбургом, не одне десятиліття присвятили вивченню даного питання, прийшли в підсумку до наступного висновку: всі проблеми, пов'язані з надмірною вагою, зароджуються, як правило, в голові людини. Свідченням тому - ряд причин:

1) Головна передумова - стрес.

Як правило, перш ніж почати дотримуватися новий режим, кардинально відмінний від існуючої досі, людина прагне завершити всі раніше розпочаті справи. Це відноситься і до новорічних свят - купити подарунки, помиритися з друзями і родичами, налагодити відносини з колегами по роботі і начальством тощо. Таким чином жінка звалює на свої тендітні плечі досить-таки непосильний тягар, що в результаті і призводить організм у стресовий стан.

В такій ситуації - як стверджують лікарі - виникає так званий "прихований конфлікт", що порушує баланс між людськими очікуваннями і навколишнього його реальністю.

З цієї причини, у разі виникнення конфліктної ситуації, слід або змиритися і прийняти її як належне, або постаратися змінити її на краще.


Найкраще - по можливості прийняти стресову ситуацію спокійно, з деякою часткою гумору і смиренності. Бо як тільки знизиться тривожність - вага прийде в норму, причому навіть без додаткових стимуляторів.

2) Залежність ваги від характеру людини.

Неоднаковий за природою своєю психологічний портрет різних людей передбачає і різну вагу. Як правило, люди більш рухливі, запальні і метушливі відрізняються меншою вагою, а малорухливі та спокійні - мають схильність до повноти. Проте дане твердження не означає того, що ситуація в корені невиправна. Головне - побороти природну лінь (навіть через "не хочу"), навчитися вести рухливий і більше діяльний спосіб життя.

3) Вага тіла залежить від соціального статусу.

Нерідко ті люди, які мають певний, більш значущий статус у суспільстві, прагнуть до ще більшого, вагомому його твердженням. Однак поряд з тим збільшуються і зайві кілограми ваги.

Як показує практика, чим краще людина розуміє природу своїх вчинків, тим гармонійніше і спокійніше він себе відчуває, отже, він стає більш здоровим, успішним і, яким би парадоксальним це не здавалося, більш струнким.

4) Їжа - "ліки" від стресу.

На виникають стресові ситуації люди реагують по-різному: хтось то впадає в депресивний стан, хтось, навпаки, стає більш активним. Деякі ж починають "заїдати" стрес, оманливе вважаючи, що їжа посприяє душевному заспокоєнню. Більше того - будь-які спроби дотримуватися в даній ситуації дієтичних норм, призводить, як правило, до швидкого від них відхиленню, зриву.

Більш дієві методи боротьби зі стресом - більше руху, фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі. Це дозволить не тільки стабілізувати вагу, але і в якійсь мірі викликати його зниження.

5) Схуднення - ключ до нової, більш щасливого життя.

Більшість людей вважає, що саме зайва вага є перепоною на шляху до успіху, саме він робить їх соромливими, скутими, нерішучими. І незважаючи на посилену боротьбу з надмірною вагою, сором'язливість і скутість нікуди не йде. Психологи ж стверджують наступне: більш демонстративна поведінка і рішучі дії впливають на процес схуднення самим позитивним чином, і більше того - естетсвенно і без значних загроз для здоров'я.

Тут важливо наступне - постаратися позбутися закомплексованості, підвищити власну самооцінку . Більш впевнений в собі і своїх силах людина відчутно перетворюється і, як наслідок, значно швидше худне.