Хронічний стрес сприяє старінню тіла, він погіршує емоційні реакції, а також катастрофічно знижує здібності до навчання. Однак, як показують вчені з Університету Буффало, короткочасний стрес робить пам'ять краще.

Цими вченими були проведені тести на мишах з метою вивчення впливу на префронтальну кору мозку гормону кортикостерону (у людей - кортизол). Префронтальна кора мозку відповідає за навчання і емоції. Дивно, однак після даних дослідів виявилося, що стрес збільшує швидкість передачі нейромедіатора глутамата, чим покращує робочу пам'ять.

Під час виробництва експерименту вчені університету дресирували піддослідних мишей в лабіринті до того моменту, коли добилися результату в 60-70 % від призначеного часу.


З метою імітування стресовій ситуації гризунів поміщали в басейн, а потім знову повертали в лабіринт.

Виявилося, що стрес поліпшив точність і швидкість подолання заданої проблеми - лабіринту. Щоб визначити ролі вищевказаного гормону вчені змішували з водою ліки, що блокують його дію. Таким чином, вони довели, що група з "працюючим" гормоном справляється з поставленим завданням краще.

Виходить, що стрес впливає на мозок не тільки негативно, але й позитивно. До цього експерименту вченим не вдавалося вловити механізмів такого впливу.