Весна і літо - хороша пора року для приготування масок з різних трав. Звичайно, зараз магазини дають великий вибір косметики по догляду за волоссям та шкірою, але найкраща косметика - це та, яка приготована своїми руками. Так що вперед - в ліс за травами.
Всі травички потрібно збирати далеко від міських і промислових зон, подалі від транспортних магістралей. Час збору - ранок або вечір. І неодмінно варто звертати увагу на їх зовнішній вигляд, тому що для приготування трав'яних масок необхідні юні, соковиті і здорові рослини.

Маски з трав краще робити з нових рослин - вони самі дієві і корисні. Сухі ж травички, висушені без допомоги інших або куплені в аптеці, для даної мети теж придатні.

Домашня косметика вже здавна взяла на озброєння трав'яні маски для обличчя. Найчастіше для приготування таких масок вживають м'яту, кропиву, ромашку, деревій, звіробій, подорожник. Ці всі рослини створені для всіх типів шкіри, виняток - це деревій. Він застосовується лише в масках для проблемної та жирної шкіри.

За базу масок з рослин для сухої шкіри береться жирна база: масло, вершки, яєчний жовток, жирний сир або сметана. Маски для жирної шкіри, зазвичай, роблять на воді, яєчному білку, меді, крохмалі та глині.


Але мед протипоказаний при алергії на мед і капілярної сітці. Для звичайної шкіри трав'яні маски роблять на комбінованої базі - молоці, нежирному сирі або кефірі.

Волосся, як і шкіра, дуже чутливі до дії вітру, сонця, дощу і негативному впливу навколишнього середовища. Особливо страждають тонке волосся, які є малозахищеними від зовнішніх дій. Фахівці рекомендують застосовувати шампуні на базі різних трав трав'яні маски. Такий догляд за волоссям допоможе впоратися з випаданням волосся і поверне їм здоровий блиск.

Для приготування трав'яного маски необхідно всі рослини відмінно подрібнити. Для цього можна застосовувати м'ясорубку, ножик або блендер. Перед тим, як вислати травички в м'ясорубку або блендер, їх необхідно порізати. При використанні блендера, відмінно до того ж долити води. Щоб подрібнити сухі трави, використовують кавомолку.

Для зміцнення коренів волосся роблять маску на базі води з додаванням ромашки, листя кропиви і липового цвіту. Також можна додати вітаміни В1, В12, А і Е (по 2-3 краплі). Маску втирають в коріння волосся і залишають на 15 хвилин, а потім змивають теплою водою.