Карликові кози були виведені в Екваторіальній Африці, тому часто їх називають камерунськімі або нігерійськими. Вперше з'явилися в європейських зоопарках в 50-х минулого століття.
Коз тримають не лише на потіху, а й заради молока, хоча тривалість лактації всього лише 4 - 5 місяців. Добовий надій невисокий - 1 - 1,5 л. Молоко містить 5,3 відсотків жиру, дуже смачне, не має специфічного запаху. Вартість карликової кози - 200 - 500 доларів, можна купити парочку і успішно розводити.

Ви можете придбати маленьких, ледь до коліна - таких собі вчених козенят: одне чорне, друге майже біле, інші плямисті чорно-білі. Відразу можна подумати що це козенята, - але це дорослі кози. Вони вже не виростуть великими, важать 20 - 25 кілограмів, максимум 30. Тварини дуже доброзичливі, ніколи не образять дитини, навіть якщо він, обіймаючи, сильно притисне її до себе. Маленькі діти дуже люблять грати з ними! Здається, кози розуміють все, що їм кажуть.

Самий приємний момент у догляді - це народження маленьких. Щойно народжені козенята поміщаються на долоні, але з першого ж дня встають на ніжки. Кожній кізкою треба давати своє ім'я. Самочки народжують двічі на рік, ток що козенят згодом можна і продавати.
Карликові кози люблять не тільки соковиту траву, але й солодкі яблука, які знаходять під деревами. Кози дружать з кіньми - поні. Часто залазять поні на спину і ніби роблять копитцями масаж.

Доглядати за крихітними козами не важко.


Важливо, щоб вони мали вольєр або окрему огороджену територію, де будуть гуляти днем. До слова, траву малі так ретельно вищипую, що і косити не треба - тому допомога в господарстві. Ночівля бажано облаштувати в хліві. Карликові кози, хоча родом і з Африки, добре витримують наші морози, тому на зиму опалювати хлів не потрібно. Але запас сіна треба зробити обов'язково.

Корисні поради для догляду за карликовими козами:

- Хлів для пари кіз повинен мати 2,4 х 1,8 м. На стінах треба зробити ясла і поставити корита.
- Хлів не варто замикати. Кози повинні вільно виходити у вольєр.
- Основний корм влітку - трава, взимку - сіно. У раціоні повинні бути також овочі: фрукти, гілки, листя, кора дерев, овес, кукурудза, їдять ці кози мало, наприклад, на день вистачає чверть склянки зерна.
- Не можна дозволяти карликовим козам їсти листя та гілки вільхи, тиса, рододендронів, жимолості, волоського горіха, а також деякі декоративні рослини: дельфініум, нарциси, тюльпани.
- Обов'язково доступною для кіз повинна бути чиста питна вода, яку потрібно регулярно міняти, інакше жовтня відмовляться пити.
- Ще в хліві повинна бути мінеральна сіль.
- Також варто зробити тваринам щеплення проти ентеротоксемії і кожні 4 - 6 тижнів обрізати копита. Консультацію надасть ветеринар.
- Якщо не плануєте розводити кіз, то їх можна каструвати.