каскадний півонія цвіте протягом двох-трьох тижнів, насичуючи повітря вишуканим ароматом. Великі ніжно-рожеві квіти з більш темною серцевиною і жовтими тичинками, покривають весь кущ. А запах! Ніжний і тонкий! Деревовидний піон ми все частіше поселяємо в наших квітниках. Як доглядати за вишуканою гостю і розмножувати, знає ваш улюблений сайт "Корисні поради".

В залежності від погоди деревовидний піон переважно зацвітає в другій половині травня, - цвіте два чи три тижні. На зміну квіткам що вже відцвіли розкриваються нові. Кущ в цей період напрочуд гарний, кожен квітникар, побачивши півонія хоч раз, хоче посадити його у себе.

Коли краще висаджувати деревовидні півонії?

В відміну від інших декоративних культур, ці півонії пересаджують в серпні-вересні. Якщо ви купуєте рослина в горщику, то можете разом з грудкою землі, не ушкоджуючи коріння, зробити це і влітку, і все ж краще дочекатися серпня. Посаджений навесні півонія погано приймається, хворіє, квіти дрібнішають.

Яке місце вибрати для куща?

каскадний півонія любить ажурну півтінь. Не варто садити його на сонячному місці, може загинути, а в повній тіні - погано буде цвісти, тому не садіть під високими деревами. Можна із західною або східною боку будинку.

Яка грунт подобається єтому красеню?

Земля повинна бути пухкої, поживною, мати кислу реакцію. Не можна давати в посадкову яму свіжого гною, тільки перепрілий. Зазвичай під півонія копають яму 50 на 50 см, і такої ж глибини, наповнюють пухким родючим грунтом. Можна кущ закопати трохи глибше, тоді з сплячих бруньок підуть нові пагони, і кущ буде пишніше.

Пам'ятайте, що деревовидні півонії не люблять застою води, але разом з тим вимагають регулярного поливу. Майже так само, як рододендрони і гортензії. До слова, їх усіх треба посадити разом, тому що мають подібні вимоги до грунту і догляду: кислу реакцію, пухкий грунт і регулярний полив.


Щорічно кущі треба підживлювати мінеральними добривами.

Яких ворогів мають ці квіти?

Перш за все це миші. Гризуни дуже люблять коріння півонії. Тому якщо у вас на ділянці водяться ці гризуни, то посадкову яму варто відгородити знизу і боків сіткою, щоб миші не дісталися до коренів.
У цілому ж ця культура не примхлива, але може поражатся грибковими хворобами. При перших симптомах слід обприскувати фунгіцидами, пошкоджені пагони і листя відрізати.

Як самому розмножити деревовидний піон?

Звичайно, якщо маєте дорослий кущ, то в кінці серпня - початку вересня викопайте його і розділіть на частини. Коріння занурте в розчин марганцівки для дезінфекції і посадіть.
Можна розмножувати ще живцюванням, але цей спосіб малоефективний. Тому я раджу розмноження насінням. Для цього треба у вересні зібрати насіння і відразу посіяти в грунт, позначити місце, тому що вони сходять довго. Скажімо, якщо в цьому році (2012) восени посієте, то зійде лише навесні 2014. Така особливість цієї культури, яка спочатку нарощує кореневу масу. Сіянці зійдуть густо, тому їх треба розсадити спочатку на тимчасове місце, а коли будуть мати п'ять років, то в серпні-вересні - на постійне. Тому до першої квітки кущу виповниться сім років. Це один з найбільш тривалих періодів очікування.

Чи бояться ці півонії морозів?

На зиму обов'язково треба вкрити кущі: навколо стовбура насипати землі або торфу, а на саму рослину покласть гілки хвойних дерев. Такого укривання насамперед потребують молоді рослини, але і з дорослими варто перестрахуватися - зима може бути дуже морозна, як цього року.

До речі, обрізання півоній варто робити навесні, коли видно, які пагони підмерзли або засохли. Також треба видаляти тонкі гілки. Однак клопоту з деревовидних півоній, якщо порівнювати з іншими рослинами, не так багато, тому раджу поселити це квітуче диво на своєму подвір'ї. Повірте, воно наповнить його щастям.