У радянський час єдиним одягом для матраців був чохол, причому матрац спочатку був уже в нього упакований, а купити окремо чохол було нереально. У наші дні вибір одягу для матраців досить різноманітний.

У всьому світі зараз використовують наматрацники замість чохлів. У порівнянні з чохлом, наматрацник має низку переваг, з якими ми пропонуємо вам ознайомитися.

Натуральні або синтетичні наматрацники

Наматрацники бувають тонкими без наповнювача, в цьому випадку вони просто захищають матрац від бруду. Більш товсті наматрацники з простьоганних наповнювачем з шерсті або бавовни, шовку, пуху або інших екологічно нешкідливих матеріалів не тільки служать захистом від пилу і бруду, а й призначені для додаткового комфорту матраца.

Захисні наматрацники

До них відносяться тонкі вироби без наповнювача. Зовні вони виглядають як чохол на блискавці, або зроблені у вигляді тканини, прикріпленої до матраца за допомогою еластичної стрічки. У більшості випадків такі захисні наматрацники створені зі штучного матеріалу - синтепону або поликоттон, вони дуже міцні і довго прослужать. Такий наматрацник стоїть досить дешево.

Вологозахисні наматрацники

Головна їхня відмінність від вищеописаних наматрасников - це те, що вони шиються з вологостійких тканин. Усередині нього є наповнювач, який поглинає вологу, а зверху - оболонка з вовни або бавовни. Такі наматрацники часто використовуються на дитячих матрацах і в матрацах для медичних установ.

Ортопедичні наматрацники

Такі наматрацники із заданим ступенем жорсткості можуть зробити матрац жорсткішим або підняти його висоту. Його можна використовувати в тих випадках, коли матрац в деяких місцях втратив свою форму. Наповнювачі з пінополіуретану зроблять наматрацник більш м'яким, а сон - комфортним, цей матеріал "запам'ятовує" форму вашого тіла.


Також використовують натуральний або штучний латекс для ортопедичних наматрасников.

Зараз можна придбати навіть наматрацник з гусячим пухом. З ним ваш матрац перетвориться на перину. Якщо ви хочете зробити матрац навпаки більш жорстким, можна придбати наматрацник з волокнами кокоса. Крім жорсткості, у койри (волокна кокоса) є цілий ряд позитивних якостей: вона добре вбирає вологу, при цьому не отсиревает, не деформується і володіє довгим терміном служби. З натуральних компонентів використовують волокна бамбука або гречану лушпиння.

Согревающие наматрацники з лікувальним ефектом

Такі наматрацники добре тримають тепло, зігрівають, спати на них дуже приємно. Вони особливо корисні людям, страждаючим астматичними захворюваннями, радикулітом, ревматизмом і остеохондрозом.

Лікувальні та гріють наматрацники в основному виготовляються з овечої вовни. Вона відмінно зігріває і зберігає тепло. Щоб влітку не було жарко спати на такому наматрацник, дуже часто його роблять двостороннім по типу "зима-літо". Одна сторона його виготовлена з вовняного матеріалу, а інша - з бавовни. Вам потрібно просто перевернути наматрацник в залежності від сезону.

Антиалергенні властивості наматрасников

Якісний наматрацник не тільки служить захистом від пилу і бруду, а й здатний уберегти сплячого людини від проявів пиловий алергії завдяки своєму складу з пиловідштовхуючими і антистатичними властивостями. Деякі наматрацники обробляються особливими речовинами, що вбивають бактерії, будучи при цьому абсолютно нешкідливими для людини.

Веселе постільна білизна

Як вибрати постільну білизну і подушку

Яким буває постільна білизна