Основна мета більшості жінок (і деяких чоловіків теж) - мати красиву, струнку й підтягнуту фігуру. Причому протягом довгих-довгих років. Саме тому багато представників людства постійно контролюють свою вагу, дотримуються всілякі дієти, вдаються до різних фізичних навантажень.

Як правило, процес схуднення займає досить тривалий період часу, що триває часом все життя. Позбувшись від нагромадилося баласту, найголовніше - не зупинятися на досягнутому, а намагатися підтримувати набуті форми в нормі. Бо, як відомо, втрачені кілограми мають властивість швидко повертатися. Причому процес набору ваги відбувається набагато швидше, ніж позбавлення від нього.

Як стверджують медики (і підтверджує практика) - найбільш правильною і найменш безпечною для організму є втрата ваги в межах 2-5 кілограм за місяць, залежно від початкової маси тіла. Саме така швидкість позбавлення від "надлишків" дозволить уникнути згодом різних проблем зі здоров'ям, а також посприяє стабілізації досягнутих результатів.

Проте більшість людей влаштовано таким чином, що їм хочеться "всього і відразу". Іншими словами - присутній цілком природне бажання прискорити процес схуднення. І безпечний спосіб його здійснення також існує: необхідно налагодити механізм роботи метаболічних процесів, що протікають в організмі, таким чином, щоб змусити його спалювати більшу кількість споживаних калорій. При цьому треба врахувати той нюанс, що чоловічий організм - навіть перебуваючи в стані спокою - спалює більше число калорій, ніж жіночий. А також те, що обмінні процеси в організмі сповільнюються у більшості жінок, які переступили сорокалітній рубіж.

Збільшити швидкість протікання метаболічних процесів в організмі можна за допомогою наступних дій:

 1. Нарощування маси м'язових тканин
  Організм людини має властивість безперервно спалювати калорії, навіть у тих випадках, коли він знаходиться в стані спокою. І цей процес ще інтенсивніше здійснюється у людей, що володіють великою м'язовою масою. Кожен кілограм мускулатури використовує щодня 6 калорій, жирові тканини за аналогічний період часу - 2 калорії. Отже, посилена опрацювання і нарощування м'язової маси активізує діяльність всього тіла, в результаті чого - збільшується швидкість обмінних процесів.

 2. Регулярні фізичні навантаження
  Обов'язкові постійні фізичні тренування, причому чим інтенсивніше заняття, тим краще результат. Не варто лінуватися і пропускати заняття без обґрунтованих на те причин (нездужання тощо). Принцип "краса вимагає жертв" не так вже й страшний, як здається?

 3. Вода - запорука успіху
  Організму постійно потрібна вода, необхідна для здійснення процесу спалювання калорій . Недостатня кількість споживаної рідини значно уповільнює метаболізм, що не є добре.


  Як показують численні дослідження: жіночий організм, який отримує щодня від 8-ми склянок води, спалює більшу кількість калорій, ніж той, який менш "наситився" жідкостью.Наіболее правильно - випивати склянку води перед кожним прийомом їжі або перекусів, а також споживати більшу кількість фруктово-овочевої їжі.


 4. Низькокалорійні дієти - обманний шлях
  Дієти, калорійність яких дуже низька (до 1000 калорій в день), небезпечні для організму. Скидається таким чином зайву вагу є результат зниження м'язової маси, що уповільнює в свою чергу метаболічні процеси.
  Отже, швидке схуднення призводить до того, що організм починає спалювати меншу кількість калорій, в результаті чого втрачену вагу повертається не тільки швидко, але і з "добавкою".

 5. Перевагу холодним напоям
  Охолоджена рідина сприяє більш швидкому і продуктивному спалюванню калорій. Результати проведених досліджень показали, що 5-6 склянок охолодженої рідини (соки, напої з льодом) спалюють на 10-12 калорій більше, ніж ті ж напої звичайної, кімнатної температури.

 6. Чорний кава і зелений чай - основа пиття
  Міцний чорна кава - без додавання цукру, вершків і подібних тому харчових добавок - сприяє збільшенню швидкості обмінних процесів, що протікають в організмі. Кофеїн, у великих дозах міститься в цьому напої, допомагає додатково спалювати споживані калорії.
  Зелений чай - джерело кофеїну і катехінів (сильних антиоксидантних сполук), які протягом тривалого часу покращують перебіг метаболічних процесів. Доведений факт - 2-4 чашки зеленого чаю сприяють спалюванню 50 калорій.

 7. Є часто і потроху
  Вживання великих порцій їжі протягом малого проміжку часу уповільнюють обмінні процеси в організмі. Тому є необхідно часто, розподіляючи їжу на маленькі порції. Оптимальний варіант - проміжок часу між прийомами їжі повинен становити 3-4 години.

 8. Білкова їжа - основа живильного раціону
  Вживання білкової їжі сприяє збільшенню швидкості обмінних процесів, в результаті чого спалюється більшу кількість калорій, ніж при поглинанні вуглеводомістких їжі і жирів.
  Меню слід розробити таким чином, щоб організм отримував все необхідне для його продуктивної і правильної роботи. Однак деяка кількість вуглеводної і жиросодержащей їжі варто замінити білковими продуктами і протеїнами, бо вони сприяє прискоренню обміну речовин і "запуску" метаболічних процесів вже в момент прийому їжі.
  Оптимальне співвідношення компонентів поживного раціону виглядає наступним чином:

 9. Гостра їжа
  Гостра їжа містить різні хімічні компоненти, що сприяють прискоренню обмінних процесів і більш результативному спалюванню калорій. Вживання гострих страв сприяє збільшенню метаболічних процесів в середньому на 23%.