Захворюваннями суглобів страждає кожна третя людина. Ця група недуг знаходиться на першому місці в світі серед хвороб внутрішніх органів, які можуть призводити до інвалідності. Деякі хвороби в разі ранньої діагностики вдається вилікувати, а деякі ні.

Основні причини руйнування суглобів

Сюди відносяться 4 групи факторів, які виводять суглоб з ладу:

· Дегенеративно-дистрофічні захворювання

· Ревматоїдний артрит

· Дисплазія

· Травми

тазостегнових і колінних суглобах - великі суглоби організму, які забезпечують наш рух. При цих типах захворювань вони руйнується, на жаль, лікарі не в силі зупинити цей процес. Захворювання супроводжуються моторошної болем при русі, в результаті роблячи пацієнтів нерухомими.

Чи є вихід?

Вирішення цієї проблеми - ендопротезування суглобів. Найчастіше, протезування - це єдиний спосіб позбавити пацієнта від больового синдрому і відновити порушену функцію суглоба. Штучні суглоби здатні повністю замінити "рідний" суглоб, завдяки чому людина може вільно рухатися.

Згідно зі статистикою в Україні щороку 70 тисяч людей потребують гострої допомоги, 10-15% з яких молоді люди (25-40 років ).


В результаті тільки 10% із загальної кількості роблять заміну суглоба на штучний.

Перша причина, чому так відбувається - це недостатня поінформованість українців про новітні технології в області ортопедії в нашій країні. Через це величезна кількість людей щодня терплять біль, посилюючи захворювання.

Насправді вітчизняна ортопедія за останні роки досягла величезних успіхів, у тому числі завдяки активній участі в цьому процесі світових виробників, наприклад, компанії DePuySynthes ( Jonson & Jonson), яка регулярно проводить науково-практичні семінари з метою підвищення кваліфікації українських фахівців.

Другий важливий чинник - це досить висока ціна заміни суглоба. Так, в середньому така операція коштує близько 20 тисяч гривень. Однак, якщо не зробити це вчасно, в результаті захворювання може викликати ще більш серйозні ускладнення і вартість операції виросте в рази.

Ні так давно люди, у яких були проблеми з суглобами, були приречені на життя з постійним болем , але сьогодні сучасні розробки з протезування суглобів здатні вирішити цю проблему і повернути людині повноцінне життя.