Ви часто сперечаєтесь з дитиною з приводу його одягу? Читайте поради досвідчених фахівців, як можна уникнути таких конфліктів.

Якщо ваша дитина раптом став дуже сильно піклуватися про свій гардероб, вітаємо: це ознака того, що він росте. "Дошкільнятам притаманний період, коли вони намагаються відстояти свою незалежність і пробують зрозуміти, де ж ваша межа", - говорить Аланна Левін, доктор медичних наук, представник Американської академії педіатрії. "Самостійний вибір нарядів дає можливість спробувати і те, і інше на практиці". Але це, однак, не означає, що кожного ранку повинно перетворюватися на з'ясування стосунків мами і дитини.

Можливість вибору

Більшість 3-х - 4 льоток є наслідувачами-диктаторами, контролюючи все, що можна. Таким чином, коли можливо, дозвольте їм робити це. "Дайте вашій дитині можливість вибору з приводу речей, які не важливі для вас", - припускає Джим Фей, співавтор книги "Любов і логічна магія для дітей молодшого віку: Практичне виховання від народження до шести років". Наприклад, запитайте дитини: "Ти хочеш надіти синій светр або червоний?". Отримавши право голосу, дитина, швидше за все, не буде переводити вас з приводу його вбрання.

Дозволяйте дитині виявляти свій смак

Ненавидите шерсть? Терпіти не можете занадто щільно облягають топи? Цілком імовірно, що у вашої дитини будуть свої власні симпатії та антипатії. В межах розумного, намагайтеся гнучко підходити до перевагам дитини. "Це добре, коли ви уникаєте речей, які не подобаються вашій дитині", - говорить консультант журналу "Батьки" Арі Браун, доктор медичних наук, автор книги "Малюк 411". "Це говорить про те, що ви поважаєте його думку". Іноді дуже легко підкоригувати деякі колючі предмети одягу: ви можете вивернути навиворіт шкарпетки з дратівливими швами і відрізати докучливі бирки з сорочки. І якщо ваша дочка хоче носити сукні кожен день, то чому б не дозволити їй це? Якщо ви турбуєтеся про те, що вона замерзне, ви завжди можете під низ надіти теплі легінси або футболку.

Самостійний процес одягання

До 3-х років більшість дітей вже має навики основ одягання, вони можуть самі зняти нижню білизну, стягнути штани і светр. (Більш складні завдання, такі як застібання блискавки або гудзиків, будуть вирішуватися пізніше.) Насправді, більшість дітей любить це робити. "Це дозволяє їм почувати себе впевнено", - говорить д-р Левін. Таким чином, навіть якщо одягання відбувається повільно, нехай ваш малюк одягається самостійно якомога частіше, особливо вранці по вихідних, коли немає необхідності кудись поспішати.


"Чим більше можливостей одягатися самостійно ви надасте своїй дитині, тим менше битв буде з цього приводу", - говорить д-р Левін.

Дух змагання

Звичайно ж, дошкільнята не відчувають, що можна кудись спізнитися, як це відбувається з вами вранці. Вони краще пограють з лего або подивляться мультфільм, ніж будуть одягатися. Пам'ятаючи про це, перетворіть одягання в гру. Скажіть: "Я закрию очі і подивлюся, як швидко ти зможеш надіти сорочку й штани". Або встановіть таймер на десять хвилин і нагородіть вашого малюка невеликим подарочком, якщо він спуститься вниз одягненим до того, як продзвенить сигнал. Ви також можете давати дитині наклейку або фішку кожного разу, коли він цього заслуговує, і дозволити обміняти їх на частування, коли він збере, наприклад, п'ять штук.

Плануйте збори заздалегідь

Діти цього віку люблять дивитися на свої фотографії. Використовуйте це в своїх інтересах, створюючи покрокову картину ранку вашої дитини. Картинки можуть показувати, як дитина прокидається, одягається, чистить зуби і снідає. Повісьте їх в дитячій, де дитина зможе дотримуватися їх щодня. "У такому випадку босом стаєте не ви, а картинки", - говорить Джейн Нельсон, доктор педагогічних наук, співавтор книги "Позитивна дисципліна для дошкільнят". Якщо ви зможете переконати дитину вибрати одяг напередодні ввечері, то ви уникнете колосальну трату ранкового часу: дратівливі пошуки улюбленої сорочки, яка, як виявилося, знаходиться на дні кошика для брудної білизни, відійдуть у минуле.

Дозвольте дитині злегка замерзнути

Ця одвічна боротьба, змусити дитину одягнутися тепло. Вашій дитині не холодно, так чому ж він повинен захотіти надіти на себе це громіздке, печеня пальто на теплий светр? Але він буде відчувати себе інакше, коли вийде на вулицю. "Не нагнітайте ситуацію, якщо на вулиці не так-то й холодно", - говорить д-р Левін. Просто візьміть з собою пальто дитини, а йому дозвольте вийти на вулицю в тому, в чому він одягнений. "Якщо дитині буде прохолодно, він попросить у вас своє пальто", - говорить д-р Левін. "Наступного разу ви можете делікатно нагадувати йому про те, як йому було холодно". Швидше за все, ваша дитина із задоволенням надіне пальто і рукавички задовго до того, як його пальці заніміють від холоду.