Біль у спині може свідчити не тільки про проблеми з хребтом, а й серцем або підшлунковою залозою.
Дитина просить не руки, з ринку несемо повні сумки, і працюючи на городі не раз важке піднімемо. Не дивно, що в кожної другої жінки нерідко болить спина. Які передумови болю, чого ж уникати і як лікувати, раскажет "Корисні поради".

Причини болю в спині можуть бути зовсім різними, це запросто може бути симптом досить серйозного захворювання. Спочатку біль у спині може бути пов'язана з хребтом. Особливо це стосується тих, хто взагалі мало рухається, а потім тих у кого значні фізичні перевантаження, наприклад, цілий тиждень - сидяча робота, а в суботу - хропіння 6 соток картоплі. Спина нерідко сильно болить у тих, хто багато годин на день сидить за комп'ютером або нерухомо стоїть. Якщо не вживати заходів, ваші м'язи будуть атрофіроватся, що з плином часу призведе до зміщення хребців і корінці спинного мозку іогут защеміло. Тоді біль у спині стане гострим і різким. Час від часу це навіть призводить до часткової нездатності працювати, людина просто вже не може виконувати деякі види робіт.

Що все-таки можна порадити, якщо робота сидяча?

Якщо ваша робота вимагає дуже довго сидіти або стояти на одному місці, намагайтеся хочаб кожні півгодини робити розминку, приміром, пройтися, а ще краще - зробіть кілька звичайних простих вправ для хребта: покрутити, нахиліться, помахайте руками в різні боки, прогнитесь вперед і назад .. Це допоможе уникнути проблем і захворювань хребта. Дуже корисно робити такі вправи хоч раз на день протягом 10 -15 хвилин.

Якщо всетаки вам доводиться на роботі дуже довго стояти - намагайтеся розподілити вагу тіла рівномірно на обидві ноги або час від часу переступати з однієї ноги на іншу.Якщо вам необхідно підняти якийсь важкий предмет з підлоги, тримайте спинку рівно. Якщо треба перенести важкий предмет, частіше робіть зупинки і перекладайте вантаж з однієї руки в іншу. Не слід ходити на каблуках вище 4 сантиметри.
Якщо ви спите на дуже м'якому матраці, то ваш хребет може дуже прогнутися, що викликає навантаження на м'язи. Спочатку спина за ніч втомлюється, а пізніше починає хворіти. Недарма лікарі рекомендують спати на твердій поверхні.

Режим харчування має значення?

Недолік мінеральних речовин - калію, фосфору, магнію і кальцію - може спровокувати остеопороз, на який нерідко хворіють жінки під час мено-паузи, потім кістки хребта стають дуже крихкими. Тому слід часто включати в раціон жирний сир, квасолю, капусту, горох, рис, буряк, волоські горішки та фундук. А ось вживання в їжу, білого цукру, навпаки, слід утримаються - для його засвоєння організм витрачає багато потрібних речовин і хребет слабшає.

Потрібно пам'ятати, що не завжди біль у спині означає, що труднощі у вас конкретно зі спиною. Ці болі можуть бути з'єднані і з внутрішніми органами. Наприклад, ви зможете застудити спину (так званий простріл). Якщо болить серце можна відчути в лівій частині спини, а тупий біль з правого боку може бути симптомом проблем з підшлунковою. Тому при появі довгої або незмінною болю краще все таки піти до лікаря і на сто відсотків обстежитися, не поспішайте з самолікуванням. До речі, при деяких хворобах розтирання і масаж, якими часто пробують вгамувати біль спині, вообщем протипоказані.