Ваш малюк захворів і відмовляється ковтати "несмачні" таблетки? Вмовляння не допомагають, і він продовжує вередувати? Як змусити дитину випити ліки в такій ситуації, знають "Корисні поради".
Багато мам, коли їм доводиться "годувати" малюків таблетками, свідомо відмовляються від того, щоб грамотно і спокійно запропонувати їм ліки. Розуміючи, що на кону - здоров'я нащадка, матусі силою запихають у рот дитини препарат. Однак якщо людина відчуває негативні емоції, їжа нормально не засвоюватися. Що вже говорити про ліки і юний вік пацієнта! Тому матусі з досвідом радять шукати альтернативні варіанти, щоб у вас не тремтіли руки, а у сина або дочки - НЕ лилися сльози рікою.

Один з дієвих, але досить "трудомістких" способів перехитрити малюка, - розповісти йому казку, байку, пограти з ним в рольову гру, в якій він змушений буде проковтнути гірку пігулку. Головне - зацікавити малюка, і тоді вона підіграє вам.

Якщо дитина категорично відмовляється приймати ліки, спробуйте змішати препарат з овочевим або фруктовим пюре (але перед тим проконсультуйтеся з лікарем - при контакті з певними харчовими продуктами лікарські засоби можуть втрачати свої властивості і навіть шкодити здоров'ю малюка).


Так само можна "задобрити" сина чи дочку винагородою - подарунком, цукеркою або грою.

Ніколи не карайте дитину уколом або "несмачною" таблеткою. Чи не погрожуйте дитині, не кажіть: "Якщо не будеш слухатися, прийде злий лікар з уколом і зробить тобі боляче!". Наберіться терпіння, що не втомлювався повторювати, що від таблетки перестане боліти живіт, і дитина відчує полегшення. Можна навіть придумати якусь хитрість, щоб малюк повірив у чудодійність чарівної таблетки.

Спробуйте дати мікстуру або сироп дитині не в ложечці, а в шприці (без голки!). Вливайте по кілька крапель - так дитина не зможе виплюнути ліки, а з часом така "забава" йому навіть почне подобатися ...