Зараз килимові покриття сталь дуже популярними в Західній Європі і в США. Як правило будь-який майстер стелить їх від стіни до стіни, а по краях все прикривається плінтусом. У килимових покриттів багато плюсів: зручні, гарно виглядає, багато забарвлень, низька ціна, створює відчуття затишку і гармонії.

У нас поки до таких килимовим покриттям люди ще не звикли. Всі думають що килимові покриття більше підходять для офісних приміщень, і той факт що килим не легко зняти і почистити теж не маловажен. Ми краще оддадім перевагу екологічно чистому паркету, а даремно. Щоб паркет дійсно був таким чистим його треба натирати мастикою, а якщо він у вас покритий лаком - всі натуральні властивості дерева він уже втратив.

Існує також думка, що килимове покриття вбирають в себе багато пилу. Думка ошибочное, так як дослідження проведені вченими показали: в кімнаті з килимовим покриттям концентрація пилу в повітрі набагато нижче, ніж у тій кімнаті де паркет або ламінат. Ковролін, "вбирає" пил, і "утримує" її до чищення або видалення пилососом, а паркет і ламінат пил відштовхують, тому вона літає в повітрі.

Матеріали, з яких виготовляю як лицьову сторону килимових покриттів "верх ", так і основа - зворотна сторона - визначають якість і властивості.

Для виготовлення лицьової сторони" верху "частіше вживають синтетику, іноді її суміш з шерстю, і дуже рідко - чисту шерсть.


Якщо покриття виготовлене з поліаміду або поліпропілену, то не все так погано, вони відмінно фарбуються, не «кусаються", антистатичні, довговічні і не дорогі. Наприклад шерсть - набагато дорожче, але так відмінно фарбується, утримує заряд - єлектростатічна, але все ж прослужить вона дуже довго.

В якості бази вживаються штучний або натуральний джут, особлива піна, ультратекс і гума. Ультратекс перевершує інші матеріали за якістю - ховає опуклості статі, не ковзає, не боїться води.

Так як і в будь-яких килимах - чим вище щільність ворсу, тим краще якість килимового покриття, більше стійкість до зношування, і відповідно , воно дорожче. Ще на вартість впливає особлива обробка нитки -, волого-і брудовідштовхуюча, антибактерицидна, антистатична.