Придбати подушечку на нинішній день не представляє особливої труднощі, ще цікавіше і приємніше зробити подушку своїми руками особистого дизайну з впровадженням ваших коханих технік декору. Існує дуже велика різновид видів і призначень подушок ручної роботи: це можуть бути, наприклад, дитячі подушки-іграшки або декоративні подушечки, для декорації інтер'єру (для ліжок, диванів, спального місця коханого улюбленця та ін.).

Дуже багато позитивних відгуків отримують подушки виготовлені власними руками, причому такі моделі дозволяють не тільки надати комфорт домашній обстановці, а й проявити вашу творчість і фантазію, позбавитися від м'яких залишків тканини, тасьми, різних гудзиків і намистин. Не біда якщо ви не вмієте шити, для того щоб зшитий подушку не обов'язково мати особливі здібності швейної майстерності. Отже, щоб зшити подушечку із залишків тканини, вам не потрібно спеціально йти в магазин за відрізком матерії небудь матеріалом для набивки. Легку у виготовленні, але надзвичайно ефектну наволочку для такої подушечки можна зробити зі смужок, що чергуються тканин різного кольору, місця з'єднань яких ховаються смугами узорів або тасьми, також рядами пришитих гудзиків. Як наповнювач для саморобної декоративної подушечки можуть послужити залишки матерії, синтепон з старенькій куртки і навіть старі непридатні текстильні вироби.

Надзвичайно актуальні в'язані подушечки своїми руками, а якщо у вас немає здібностей в'язання, то наволочку для такої подушки можна зробити з трикотажних речей які ви вже не використовуєте.


Комфортно виглядають і хутряні подушечки, викроєні з натурального або штучного хутра цілісним шматком або з композиції таких шматочків. Якщо хутра у вас мало, то подушку можна зробити хутряний з одного боку, а зі зворотного можна використовувати будь-який матеріал, від цього зовнішній вигляд подушки ніяк не розгубився естетики.

Якщо подушок у вас вдома вже дуже багато, можна урізноманітнити їх вигляд за допомогою мінливих наволочок з різними вишивками, аплікаціями, декоративними латками. Можна навіть декорувати наволочку або саму подушечку пришитими ґудзиками, бісером, бантами або намистинами або зібрати на нитку стрічку або тасьму і пришити у вигляді окантовки подушечки, також спіралевіднимі візерунками. Особливо комфортно застосовувати для декорації готові аплікації, які продаються в спеціалізованих магазинах. Вони досить просто приклеюються за допомогою гарячої праски.

Перелік ідей для самостійного виробництва подушок можна продовжувати нескінченно, основне при такій творчій роботі вкладати в рукоділля свою душу і любов - ось основний секрет фурору в такій творчості! Я сподіваюся ця стаття "подушечки своїми руками" сподобалася вам, і ви стали на щабель вище у власному розвитку.