Слово "Стрес", швидше за все, одне з найбільш часто використовуваних слів в сучасному світі. Темпи змін сучасного світу змушують нас активно адаптуватися до умов, а професійна робота, часто дуже мало має спільного з саморозвитком і виконанням.

Дуже часто ваш безпосередній начальник - це людина, яка вас напружує і ви його терпіти не можете . Буває так що ця людина абсолютно не далекий. Ніколи не відомо, що і чого він хоче, до чого потрібно прагнути у своїй діяльності. Цим своїм стилем він вводить дуже нервову атмосферу, бо ніколи не відомо, що він саме потрібно зробити, з чим сьогодні працювати і як йому догодити.

Буває й так що для вас напружена сама робота. Якщо ви людина від природи дуже відповідальний, то ви іноді можете не спати ночами, думаючи, чи все добре ви зробили, ні про що не забули. Це дуже втомлює. Така робота рано чи пізно може дуже негативно відбитися на здоров'ї і житті.

Хто дратує на роботі?

Стрес на роботі ми відчуваємо насправді всі, незалежно від займаної посади або одержуваної заробітної плати. Це вимагає від нас все більшої і більшої відповідальності, повної уваги, концентрації і вдосконалювати свої навички. Важливо правильно розрахувати темп і силу. Робота поглинає нас без залишку, постійно про неї думаємо, і ми починаємо її просто не витримувати. А хто любить роботу, в якій ваш начальник зводить Вас з розуму, а обов'язки, які ми виконуємо, стають для нас не цікавими, пробуджуючи в нас відчай і апатію?

Джерела стресу

Стрес сам по собі не є хворобою. Це реакція нашого організму на вимоги, пропоновані різними життєвими ситуаціями, в тому числі, наприклад роботою. Широко відомо, що іноді стрес є фактором здатним вас мобілізувати, і в кінцевому рахунку, провокує нас до дії. Однак його присутність у нашому житті може привести до серйозних проблем зі здоров'ям. Що ж зробити, щоб звільнитися від нього або приручити, щоб не піддатися його фатальних наслідків?

Перш за все почніть з визначення своїх проблем, тобто від того, що викликає у вас стрес: робота, стосунки з іншою людиною або фінансові проблеми. Подумайте про те, як насправді маленькі, нікчемні та поверхневі проблеми маскуються під вашими бідами?

Найбільш поширеними ситуаціями, що викликають стрес на роботі можуть бути ситуації, пов'язані з такими областями, як: міжособистісні стосунки - невміння створювати і входити в спілкування, конфлікти між співробітниками, роль своєї особистості в організації компанії, а вірніше, її відсутність, нерозуміння вашої ролі і завдань, складності з передачею завдань, відсутність позитивної реакції на добре виконані обов'язки, відхилення нових ідей від начальства, проблеми у спілкуванні - поганий або неправильний і невиразний потік інформації, неясні цілі та дії, відсутність координації та співпраці на різних рівнях.

Не потрібно жити зі стресом

Коли ви вже впевнені, в чому Ваші проблеми, тоді можна щось робити.


Коли ви вже знаєте, де лежить суть проблем ви можете вирішити цю проблему. Але як? Почніть просто думати про рішення. Подумайте, що ви можете зробити, які це матиме наслідки. Можливо, слід пошукати іншу роботу, або просто виїхати у відпустку, щоб мати можливість все обдумати.

Не бійтеся говорити про свої проблеми. Інші люди також відчувають стрес. Може виявитися, що така розмова буде дуже корисним, і з двох причин: по-перше, говорячи про проблему, ви даєте волю своїм почуттям і негативним емоціям, по-друге, ви можете отримати досить хороші поради від інших.

У вас ще стрес? У нас є кілька способів допомогти вам!

Ви думаєте собі, ну добре, визначив проблему, я розмовляв з друзями, і далі я відчуваю себе погано. Рада тільки один - треба навчитися жити зі стресом, спробувати з ним "подружиться". На ринку багато книг, курсів, які можуть Тобі допомогти, але найголовніше - це отримати можливість контролю над тим, що ви можете контролювати. Варто пам'ятати про це, тому що Ваше фізичне і психічне здоров'я - це найголовніше.

Ось кілька способів, як позбутися стресу раз і назавжди

Перш за все, не думати про Вашу проблему, це не так складно, просто, прийміть розслаблюючу ванну, включите розслаблюючу музику або заведіть роман. Хороший спосіб це займатися своїм хобі. Знайдіть щось, що приносить Вам задоволення - таким чином, ви можете зробити собі "відпустку" від стресових проблеми. Дійте, йдіть, будьте активні, йдіть на прогулянку, прибери будинок, поспілкуйтеся з сусідкою. Дуже здоровим і корисним, може бути, наука кількох розслаблюючих вправ, наприклад, глибоке дихання або розтягнення.

Ми вже знаємо, що робити і як зменшити стрес, але що робити, щоб уникнути повторної стресовій ситуації? Ось кілька способів:

Приймати рішення - не приймати їх причини застою, що викликає в нас стрес; намагайтеся не відкладати справи на потім - найкращий спосіб, щоб зробити собі план на тиждень, плануючи обов'язки і задоволення, це можуть бути абсолютно прозові дії, такі як читання книг, або спортивні заходи;

Наприкінці пам'ятайте, що не існує рецепту проти стресів життя. Вашою метою має бути вміння управляти стресом і використовувати його для досягнення найкращих переваг у професійній діяльності та в повсякденному житті. Всупереч усьому він є фактором, який, безумовно, мобілізує нас до змін і до дії.