Сьогодні їжа вже не тільки необхідний елемент який дозволяє людині жити. Їжа може бути задоволенням, ознакою любові, слабкістю, а також втішним призом. Якщо ви хочете дізнатися, яким чином і які продукти покращують настрій, обов'язково прочитайте нашу статтю!

Їжа "із за стресу" проти їжі "на щастя"

Кожен з нас знає що в стресовій ситуації багато хто любить поїсти. І ми, і наші колеги або знайомі мають тенденцію надмірного споживання всякого роду їжі в стресовій ситуації, повної бурхливих емоцій і напруги. Це абсолютно нормально. На думку психологів, тільки страхи, печалі й емоції бувають головним чином джерелом зайвих кілограмів, так як жінки мають тенденцію до "заїдання" своїх проблем їжею. Хоча, мабуть, проти проблем немає нічого кращого, ніж шоколад або трубочки зі збитими вершками, то виявляється, що існують продукти, які насправді покращують наш настрій.

Позитивна їжа

Ось кілька продуктів і поживних речовин, які присутні в щоденному раціоні і забезпечать гарний настрій і самопочуття:

Триптофан - він стимулює вироблення серотоніну, або гормону щастя. Його дуже багато в яйцях, йогуртах, молоці, курці та яловичині.

Магній забезпечує баланс нервової системи, захищає від шкідливого впливу стресу і безсоння. Ви знайдете його в горіхах, гречаній крупі і шоколаді.

Риба є відмінним джерелом насичених омега-3 жирних кислот, які діють як стабілізатор настрою, забезпечуючи гарний настрій і захищає від депресії.

Подбайте про необхідному рівні вітаміну C і B, які значно покращують психіку і зменшують відчуття стресу.


Природний вітамін C ми знаходимо в червоному солодкому перці, чорній смородині, полуниці, апельсинах і зелені петрушки, а вітаміни групи B в молочних продуктах, м'ясі, крупи і зелених листових овочах, наприклад, в шпинаті.

Спеції, такі як кардамон, перець або імбир чудово впливають на поліпшення серцево-судинної системи, настрій і пам'ять. Не забувайте про них в своїй кухні, так як вони є відмінним доповненням до більшості страв.

Мистецтво харчування

Крім того, що ми споживаємо в їжу, також важливі наші звички і підхід до їжі. Варто пам'ятати про свято їжі. Забудьте про їжу в поспіху, нехай це буде для нас задоволенням. Ми повинні прагне, щоб наші страви були приблизно в той же час і були повні поживних речовин і цінних компонентів. По-друге, давайте навчимося контролювати свої емоції, пов'язані з їжею. Давайте навчимося свої стреси розвантажувати по іншому - замість чергової шоколадної цукерки вийдемо на 30-хвилинний біг. Працює так само ефективно, і ефект набагато краще. Наприкінці, скажімо рішуче стоп засобам зниження ваги. Перебуваючи на вічній дієті і відмовляючи собі в більшості продуктів, ви будете вічно нещасним або нещасною.