Мабуть, рух - це здоров'я, а особливо рух у формі пробіжки на свіжому повітрі. Тим часом, крім безсумнівними переваг такої форми тренування, існують також причини та фактори, які змушують розглянути її обмеження.

Повітря на здоров'я

Романтичний сніданок на траві ? Чому б і ні? Але набагато більше значення для нашого здоров'я має будь-яка активність на природі. Позитивний вплив перебування на повітрі, був відомо давно. Діти будуть мати апетит, а у дорослих буде менше проблем із засипанням. Переваги для здоров'я, фізичного і психічного підтверджують і проведені в останні роки дослідження. У людей, які активно проводили час на свіжому повітрі, було встановлено, зокрема, зниження стресу та інтеграцію членів сім'ї та друзів, які разом проводять час на свіжому повітрі.

До 50% людей, досліджених компанією Harris Interactive, ведучих здоровий спосіб життя, вказували фізичну активність на свіжому повітрі, як основну форму вправ, що дозволяє їм дбати про своє здоров'я. 90% опитаних вважають, що фізична активність на свіжому повітрі допомагає їм знизити рівень стресу, а 79% людей визнає що сімейні розваги на повітрі зміцнює сімейні узи. А останні дослідження, проведені групою австралійських вчених, вказують на позитивний вплив сонячних променів на зниження дефектів зору. Будь-яка кількість часу, проведена серед зелені безцінне для психічного здоров'я.

Повітря і здоров'я

Плануючи відпочинок на повітрі, ми повинні враховувати час і місце, в яких ми живемо.


Повсюдно забруднення роблять задоволення від перебування на свіжому повітрі жахливим для нашого здоров'я. Насамперед, це стосується областей, в яких рівень забруднення повітря вище середнього.

Серйозні захворювання, які можуть розвинутися після багатьох років впливу забруднення: рак, інфаркт, зниження імунної функції організму або високий кров'яний тиск. Дослідження, проведені в Канаді показали, що люди, які проживають в місцевості, де повітря потрапляє набагато більше шкідливих речовин, в два рази більше шансів на розвиток раку, ніж у людей, що проживають на більш чистій території. Озонова діра піддає нас сонячних опіків. Встановлено також, що рівень забруднення повітря може спровокувати зростання ризику ревматоїдного артриту.

Зі здоровим глуздом

Незважаючи на ризики, що випливають із забрудненого повітря, пам'ятайте, що не слід впадати у крайнощі. Короткочасне спілкування з природою не тільки нам не загрожує, але, навпаки, приносить більше користі, ніж шкоди. Сонячні промені забезпечують вітаміном D, а вправи на повітрі, є одним з кращих засобів, що поліпшують настрій. Позитивний вплив перебування на повітрі і використання багатств природи, відзначили також різні держави. Закони, що вводять численні способи захисту природи, здаються повністю виправданими, а від нас, як від любителів фізичної активності на свіжому повітрі, повинна залежати їх реалізація.