Травми колін це поширена хвороба, яка поширюється не тільки на спортсменів. Колінний суглоб несе на собі вагу всього нашого тіла, тому його легко перевантажити або призвести до травми. Через те, що його функціонування має великий вплив на всю систему руху, ми повинні виключно піклуватися про її здоров'я.

Активний стиль життя стає все більш модним у наш час. Ця тенденція позитивно впливає на стан нашого здоров'я, але за умови, що ми дбаємо про те, щоб займатися спортом правильно. Незалежно від виду дуже важливо, щоб виконувати вправи правильно, а також подбати про ваших м'язах і суглобах, не перевантажувати їх і пристосовувати інтенсивність тренувань під власні можливості. Завдяки цьому ми готуємо організм до поступового збільшення зусиль. Не можна забувати також і про розтяжках.

Часто, однак, досить одне невдалий рух або падіння, щоб привести до травми. В області колін, особливо схильні до ризику травми передні хрестоподібні зв'язки (ACL), які є одними з найважливіших зв'язок колінного суглоба. Пошкодження ACL можна отримати в результаті різкої зміни напряму сили, що діє на коліно, раптової зупинки перед яким або перешкодою, раптової зупинки під час бігу, неправильного падіння після інсульту, а також зіткнення, наприклад, під час фолу на футбольному полі. В результаті, ми можемо почути характерне ляскання в колінному суглобі.


Під час ходьби ми відчуваємо біль, ми може також створюватися враження, ніби ваше коліно "нестабільно". Як правило, протягом доби з'являється набряк. Коли ми помічаємо такі симптоми, ми не повинні чекати, а відразу зробити візит до лікаря.

Чи потрібна операція при пошкодженні передніх хрестоподібних зв'язок коліна?

Нехтування ушкодженнями передніх хрестоподібних зв'язок може призвести до серйозних наслідків, включаючи хронічну нестабільність суглоба, тому дуже важливо якомога швидше почати лікування. Вибір правильного методу лікування залежить від декількох факторів, насамперед, ступеня травми, а також рівня нашої фізичної активності.

Коли ми маємо справу з першим ступенем травми, тобто розтягнули зв'язки, тут потрібно звичайне консервативне лікування. Другий ступінь - надрив зв'язок, також лікуються консервативно, але часто необхідно також використання стабілізаторів або куль, щоб не було перевантаження суглоба. Найскладніша - це третя ступінь травми, тобто розрив зв'язки - в цьому випадку може знадобитися хірургічне лікування, що полягає в його реконструкції. Процедура необхідна, якщо пацієнт скаржиться на хронічний біль в коліна. Це може призвести до перевантаження та інших елементів коліна, пошкодження суглоба, погіршуючи стан хворого, і, в кінцевому рахунку, призводить навіть до появи дегенеративних змін.